Tayyip Erdoğan dünya 2'ncisi seçildi!

Tayyip Erdoğan dünya 2'ncisi seçildi!
Alman Der Spiegel dergisinin internet sitesinde yer alan 'dünya kaybedenler listesi'nde Tayyip Erdoğan 2'nci sırada yer alırken Beşar Esad 'Kazananlar Listesi'nde ilk sırayı aldı.

Der Spiegel Dergisi’nin internet sitesi Spiegel-onlien, 2014 yılına ilişkin tahminler yaparken, bu yılın kazananını ve kaybedenleri listeledi. Erdoğan, kaybedenler listesinde 2. sırada yer aldı, Suriye lideri Esad ise kazananlar listesine girdi.

Hazırladığı kaybedenler listesinin ilk sırasına Rusya Devlet Başkanı Putin’i koyan dergi, olimpiyatlarla ilgili kuşkular, Kafkaslar’da terörün yeniden hortlaması, doğalgaz ve petrol fiyatlarındıki düşüşüne yer verdi. Ayrıca Rus oligarkların paraları artık ülke dışına taşıdığını yazdı.

ÇEMBER GİDEREK DARALIYOR

Kaybedenler listesinin ikinci sırasını ise Tayyip Erdoğan aldı. “Erdoğan’ın artık kendini pek çok yönden kuşatılmış hissedebileceğini” belirten dergi, önce gezi olayları, ardından patlayan yolsuzluk ve rüşvet skandalı, son olarak da Fetullah Gülen cemaati ile birlikte, çevresini saran kitlelerin solcu, liberal ve muhafazakarlar olarak çeşitlendiğini belirtti. Böylece, giderek otoriteleşen Erdoğan’ın bu otoritesinin de sarsılmaya başladığını yazdı.

Listede üçüncülüğü Brezilyalı kadın lider Dilma Rousseff, dördüncülüğü ise Papa Francis aldı.

ESAD, KAZANANLARDA LİSTE BAŞI

Alman dergisi, kazananlar listesinin birinci sırasına ise Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ı koydu. Ülkesinde süren iç savaşa rağmen koltuğunu koruyan Esad’a artık batının “El Kaide” terörü yüzünden pek de olumsuz bakmadığı yorumu yapıldı.

Hint lider Narendra Modi ikinci, İran’ın yeni Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ise, sertlik yanlılarını yatıştırma ve ambargoyu kaldırma çabalarından dolayı üçüncü sırası aldı.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com