Tayyip Erdoğan, Şamil Tayyar'a ne diyecek?

Tayyip Erdoğan, Şamil Tayyar'a ne diyecek?
Tayyar, Erdoğan’ın “Batsın sizin gazeteciliğiniz” diye seslendiği Milliyet Gazetesi’nin o haberini “Gazeteciliğin babası” olarak gördüğünü söylemişti.

Erdoğan, Milliyet Gazetesi’nin yayınladığı İmralı tutanakları için medyayı suçlamış, gazetecileri ihanet ve barışı baltalamakla itham etmişti. Erdoğan bu haberi yapanlar için patronlara sansür çağrısı yaparak, “Çözüm sürecine katkı vermek istiyorsanız böyle bir haberi atamazsınız, atmamalısınız” demişti.

AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar ise Erdoğan’la zıt görüşte olduğunu sosyal paylaşım sitesi Twitter’da yazdıklarıyla belirtti.
 
Tayyar, Milliyet Gazetesi’nin haberini “gazeteciliğin babası” olarak gördüğünü söylerken, “Hata Milliyet’te değil, sürecin muhataplarındadır” diye yazmıştı.
 
Tayyar’ın tweetleri şöyle:
 
1-Sızma ve sızdırma Erman Toroğlu ağzıyla gazeteciliğin babasıdır. Hata Milliyet’te değil sürecin muhataplarındadır.
 
2-Haberi iyi inceleyin tümden tabana mesajtır. Kayda değer tek ifade vatandaşlık hükmüdür, o da 1876, 1921 ve 1924 anayasası hükmüdür.
 
3-İmralı’dan çıkış bileti arayan Apo, kuyruğu dik tutmaya çalışmaktadır. Gerisinin hiç bir değeri yoktur.

BATSIN SENİN VEKİLLİĞİN DİYEBİLECEK Mİ?

Milliyet'i yaptığı haberden dolayı "Batsın sizin gazeteciliğiniz" diye tehdit eden Başbakan'ın AKP milletvekillerine süreçle ilgili konuşmayı yasaklamasına rağmen kurala uymayan Şamil Tayyar'ı da 'batsın senin vekilliğin' diye azarlayıp azarlamayacağı merak ediliyor. (EAE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com