Tayyip Erdoğan'a Kurulan Büyük Tuzak!

Tayyip Erdoğan'a Kurulan Büyük Tuzak!
Yaklaşan seçimler öncesi Tayyip Erdoğan'a tuzak kuruluyor! İşte tuzağı deşifre eden o yazı...

...

Malum, seçim yaklaştıkça, iktidar partisi başta olmak üzere siyasi parti liderleri Türkiye'nin dört bir tarafını dolaşıp hem seçmenlerin nabzını yokluyor, hem de parti içinde bir kamuoyu yoklaması ile önümüzdeki dönemde hangi isimlerle yola devam edeceklerinin muhasebesini yapıyor.

Haliyle teşkilatlar da boş durmuyor. Genel merkeze yönelik ciddi bir propaganda ile gücünü göstermek için elinden gelen gayreti gösteriyor. Bunlar zaten bugüne kadar olan ve olması gereken durumlar.

Başbakan Erdoğan'ın da, Türkiye'nin farklı bölgelerinde ve değişik illerinde katıldığı programlar, açılışlar oluyor.
Başbakan'ın bu ziyaretlerinde dikkatlerden kaçmayan önemli bir ayrıntı var ki, duyduğumda gerçekten hayrete düştüm.

Bazı illerde Başbakan Erdoğan'la tanıştırılan isimlerden söz ediliyor.

“Bunda ne var?” diyebilir herkes…

Ancak anormal olan birilerinin Sayın Erdoğan'la tanıştırılması değil, tanıştırılan çok sayıda ismin geçmişleri…
Özellikle temel hak ve özgürlükler noktasında, hele hele başörtüsüne özgürlük noktasında geçmişi ciddi anlamda sabıkalı bazı isimlerin Başbakan Erdoğan'la tanıştırıldığını, bu isimlerin önümüzdeki seçimlerde aday olmaları için kulis çalışmalarının yapıldığını öğrendim.

Bunlardan bir tanesi Başbakan Erdoğan'la Elazığ gezisi sırasında tanıştırıldı. Diğer bazı isimler gibi bu ismi de tanıyorum. Özellikle Sayın Erdoğan'ı etkilemek için arkasında güçlü bir kamuoyu desteği bulunduğu ileri sürüldü ve parti vitrini açısından büyük bir kazanım olacağı aktarıldı. Ancak, “partiye büyük katkıları olacak” denilen şahsın geçmişinin çok da temiz olmadığını ve AK Parti'nin geleceğinden çok milletin geleceği açısından büyük risk taşıdığını belirtmeliyim.

“Peki bu isimlerin partiye girmesinde ne gibi bir sakınca var? Başbakan Erdoğan'la tanıştırılan isimlerin bazıları aday olsa ve seçilse bunun kime zararı var?”

Akıllara bu sorular takılıyor değil mi?

Bence bu sorular ve cevaplarından çok “Tuzak bunun neresinde?” sorusu daha önemli.

Zira Türkiye yeni ve sivil bir anayasa yapacaksa, bazen tek bir milletvekilinin bile çok büyük önem arz ettiğini yakın geçmişte hep birlikte yaşadık ve gördük.

AK Parti'nin önümüzdeki seçim döneminde en büyük vaadinin yeni ve sivil bir anayasa olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda...

Anlayan anladı ne demek istediğimi…

Engin Kaşdaş, habervaktim

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com