Tayyip Erdoğan'a zor soru!

Tayyip Erdoğan'a zor soru!
Uludere'de hayatını kaybedenler'in aileleri CNN Türk'te Cüneyt Özdemir'e konuk oldu, yaşadıkları acıyı paylaştı.

Uludere'de yaşamını yitirenlerin yakınlarından yargı feryadı! Uludere'de oğlunu kaybeden Felek Anne, "bakan çocukları için Türkiye'yi ayağa kaldıranlar, bizim çocuklarımızı unutturmaya çalışıyor" diyerek karara tepki gösterdi.

Türkiye, Uludere'de 34 kişinin hayatını kaybettiği hava saldırısıyla ilgili Genelkurmay Askeri Savcılığı'nın kararını tartışıyor. Uludere'de hayatını kaybedenlerin yakınları, CNN Türk'te Cüneyt Özdemir'in sorularını cevaplarkan, Genelkurmay'ı suçladı."PKK DEĞİLDİ, BİLİYORLARDI"

Canlı yayında aileler, Genelkurmay'ın askeri operasyon öncesi PKK görüntüsü alındığı iddiasının doğruyu yansıtmadığı, bölgenin sadece kaçakçılar tarafından kullanıldığını iddia etti. Askerin, bilerek ve isteyerek böyle bir operasyonu düzenlendiğini iddia eden aileler, olayı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne taşıyacaklarını anlattı.

FELEK ANNE'NİN FERYADI

Gecenin en yürek yakan feryadı ise hava saldırısında oğlunu kaybeden Felek Anne'den geldi. Bakan çocukları tutuklandı diye Türkiye'yi ayağa kaldıranlar, bizim çocuklarımızı unuttu diye konuşan Felek Anne, davanın takipçisi olacaklarını söyledi. İşte canlı yayındaki o feryat;

"Benim çocuğun maaşı 5 bin TL değildi. Benim çocuğum plastik ayakkabıyla gidip geliyordu, onların çocukları kırmızı plakalarla gezdiler. Çocuklarımızın kanını yerde bırakmayacağız, kimse kusura bakmasın. Bu ölenler Başbakan'ın çocuğu olsaydı, Genelkurmay Başkanı'nın çocuğu olsaydı, uçaklar bombalayacak mıydı? İki bakanın çocuğu yolsuzluğu ortaya çıkarıldı diye Türkiye'yi ayağa kaldırdılar. Ne yazık ki Roboski'yi unuttular.

Biz çocuklarımızın parçalarını topladık oradan. Poşetlere, torbalara koyduk, kardeşlerinin önüne koyduk. Bu Başbakan'ın çocuğu olsaydı Genelkurmay Başbakan'ın çocuğu olsaydı bunlar ne yapacaktı? İki bakan çocuğu için yüzlerce kişinin yerini değiştirdiler."
(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com