Tayyip Erdoğan'ın Büyük Yolsuzluğu!..

Tayyip Erdoğan'ın Büyük Yolsuzluğu!..
Taraf gazetesinin yayınladığı WikiLeaks Türkiye belgelerinde bugün Başbakan Tayyip Erdoğan'la ilgili şok bir iddia yer alıyor...

Taraf gazetesi bugün yayınladığı WikiLeaks Türkiye belgelerinde, ABD Büyükelçisi Edelman'ın 2004'te yazdığı Erdoğan analizine yer verdi.

Analizde yolsuzlukla ilgili şok bir iddia yer alıyor.

İşte o şok iddia ve Zapsu'nun cevabı...

AK Parti sıradan yurttaşın yolsuzluğa duyduğu kuvvetli tepkiyle iktidara yürüdü. Erdoğan'ın servetini İstanbul Belediye Başkanlığı sırasında aldığı komisyonlar sayesinde oluşturduğu iddiaları hiçbir zaman kanıtlanmadı ancak biz, işin içindekilerden giderek artan biçimde Erdoğan'ın özel sekreteri Hikmet Bulduk, Mücahit Arslan ve Cüneyd Zapsu'nun genel bir nüfuz işportacılığı yaptığını işitiyoruz. Akşam'ın Ankara Temsilcisi Nuray Başaran bize Zapsu'nun ona 13 ocakta, Tüpraş'ın (devlet petrol rafinerisi) bir Rus ortağın da dahil olduğu konsorsiyuma satılmasından (TÜPRAŞ'ın yüzde 65'inin 1.3 milyar dolara Rus Tatneft firmasının dahil olduğu konsorsiyuma satılması kastediliyor, ancak bu satış daha sonra yargı kararıyla iptal edilmişti) Erdoğan'ın ve kendisinin “doğrudan” kazanç sağladığını itiraf ettiğini söyledi. Erdoğan'ın bir gıda dağıtım şirketinde doğrudan önemli bir pay sahibi olması da (Erdoğan'ın Emniyet Gıda A.Ş.'deki hisseleri kastediliyor) kamuoyunda tartışma yarattı.

“Çok komik bir iddia bu... Edelman'a yakıştıramadım”

Başbakan Erdoğan'ın eski danışmanı, işadamı Cüneyd Zapsu'yu, eski ABD Ankara Büyükelçisi Eric Edelman'ın kendisi hakkında yazdıkları konusunda arayıp görüşünü aldık. Zapsu, TÜPRAŞ'ın sonradan iptal edilen ilk satışından kendisinin ve Erdoğan'ın doğrudan kazanç sağladığını Akşam gazetesinin o günkü Ankara Temsilcisi Nuray Başaran'a itiraf ettiği şeklindeki iddia konusunda net konuştu: “Doğru değil bile deme gereği duymuyorum, çok komik bir iddia bu!”

Zapsu'nun konuyla ilgili olarak Taraf 'a söyledikleri şöyle:

“Nuray Hanım'ı tanırım, tabii ki ona böyle bir şey söylemiş olmam mevzubahis değil. Onun için çok hayalkırıklığına uğrarım eğer Eric Edelman'ın imzasıyla böyle bir yazı gitmişse... Edelman'ı da gayet iyi tanırım. Normalde böyle bir şeyin dedikodusu bile olmaz. Böyle gelen bir konuyu ciddiye alıp telgrafa yazmasını kendisine yakıştıramadım. Çok merak ediyorsa check etmesi lazımdı, bunu açıp bana sorabilirdi. Bu bana ABD'nin enformasyon ağının ne kadar güçsüz olduğunu da gösteriyor.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com