'Tayyip tipi demokrasi var'

'Tayyip tipi demokrasi var'
CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç 'Demokrasi özürlü bir ülkedeyiz' dedi.

Samsun’da CHP İl Danışma Kurulu Toplantısı’nda konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, "Demokrasi özürlü bir ülkedeyiz. Artık demokrasi tarifi o klasik anlamından çıkıp, Türkiye'de farklı bir şekilde tarif edilmeye başlandı. Yani Tayyip tipi demokrasi. Başbakanın meşrebine göre demokrasi" dedi.

CHP Samsun İl Başkanlığı’nın düzenlediği İl Danışma Kurulu Toplantısı Atakum Eğitim ve Eğlence Merkezi'nde gerçekleştirildi. Toplantıya CHP Genel Başkan Yardımcıları Haluk Koç ve Umut Oran, il yönetim kurulu üyeleri ile partililer katıldı. Toplantının açılış bölümünde konuşma yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, Türkiye’nin demokrasi özürlü bir ülke olduğunu savunarak şunları söyledi:

"Artık demokrasi tarifi o klasik anlamından çıkıp, Türkiye’de farklı bir şekilde tarif edilmeye başlandı. Yani Tayyip tipi demokrasi. Başbakanın meşrebine göre demokrasi. Demokrasiyi oluşturan tüm kurallar Türkiye örneğinde yeniden tarif edilmek ve oluşturulmak isteniyor. Bunun içerisinde Başbakanın 'ayağıma takılıyor bu iş' dediği bağımsız olması gereken yargı en başta yer alıyor. Farklı bir yargı sistemi Türkiye’ye dayatılmaya çalışılıyor. Ama dayatılırken bunun provasını 12 Eylül 2010’da yaptılar. 12 Eylül zaten kötü bir tarih, 2010’da Türkiye’ye ikinci darbe yapıldı. Yargı darbesi yapıldı. 12 Eylül 1980 karanlık faşist darbe, 12 Eylül 2010 da 30 yıl sonra onu tamamlayan yargı darbesi."

'BAŞBAKAN TERÖR ÖRGÜTLERİNE ÇOK AŞİNA'

Başbakan Erdoğan'ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na "Sen git terör örgütüne üye ol" sözlerini hatırlatan Haluk Koç, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bunu söyleyen kim? Eski İBDA C sempatizanı, El Kaide’nin kurucularından Hikmetyar'ın dizinin dibinde oturmayı becerebilmiş, Sudan'da soykırımla suçlanan, uluslararası mahkemeler tarafından aranan, Elbeşir adlı diktatörü Türkiye’ye davet edip, ağzı kulaklarında onu konuk etmiş, elini sıkmış, insan kasabı dediği Şaron’u defalarca öperek kucaklamış fotoğraflar vermiş, bugün zalim dediği Esad’la akraba derecesinde ilişki kurmuş, dünyadaki sayılı tüm teröristlerle el sıkışmış, halvet olmuş, bugün de İmralı’da bu eylemine devam eden Başbakan söylüyor. Terör örgütlerinee çok aşina. Beyefendi çok iyi tanıyor o terör örgütlerini." (MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com