Tayyip'in bakanlarını sel vurdu?

Tayyip'in bakanlarını sel vurdu?
Dünya Çiftçiler Günü kutlaması için Diyarbakır'da bulunan Tarım Bakanı Eker ile Aile Bakanı Şahin, Bismil'e giderken sel nedeniyle kapanan yolda mahsur kaldı.

İki bakan, ildeki programın ardından aile merkezi programı için Bismil ilçesine doğru yola koyuldu. Ancak küçük araçların Diyarbakır'dan Bismil'e geçmesi mümkün olmadı çünkü sel nedeniyle yol kapanmış durumdaydı.

Bakanlar minibüsteydi ama konvoydaki küçük araçlar Diyarbakır Bismil yolunda kaldı. Konvoy durdu, küçük araçlardakiler büyük araçlara aktarıldı. Fakat tüm ekip sığmadı. Bakanlar minibüsten aşağı indi ve Bismil'e devam edilmemesine karar verildi.

EKER: BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA

Çınar ilçesinde sel yaşandığını söyleyen Bakan Eker, kendilerini takip eden gazetecilere dönerek ''Beraber yürüdük biz bu yollarda beraber de döneriz'' dedi.

'ZARAR KARŞILANACAK'

Çiftçilerin zararlarının karşılanacağını belirten Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker, ''Bir miktar hasar var. Gelinceye kadar sel geldi ileride kaza var. Ekibi bırakmadık. Hasar tespitlerini yaparız'' şeklinde konuştu.

2006'DAKİ SELDE 17 KİŞİ CAN VERMİŞTİ

2006 yılında Çınar ilçesinde meydana gelen sel felaketinde, ilçe merkezinde bir anne ve iki çocuğu evlerinde, düğüne giden 14 kişi ise minibüsün içinde sel sularına yakalanarak hayatlarını kaybetmişti. (IUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com