Tayyip'in Gezi hırçınlığının sebebi anlaşıldı

Tayyip'in Gezi hırçınlığının sebebi anlaşıldı
Tayyip Erdoğan'ın Gezi Parkı olaylarına bu kadar sert tepki vermesiyle ilgili şok iddia...

Başbakan'ın Gezi'ye adete savaş açar tavırları meğer Güneydoğu Anadolu Bölgesinin PKK’nın emrine verildiğini gizlemek içinmiş.

Gündem değişritme konusunda her zaman uyguladığı taktiği bu sefer de deneyen Tayyip Erdoğan PKK'ya verdiği inisiyatifi kapatmak için Gezi'nin üstüne gitti ve yine hedef şaşırtmaya çalıştı.

İlk Kurşun internet sitesi yazarlarından Rıfat Serdaroğlu bugünkü yazısında Tayyip'in asıl niyetini ortaya çıkardı. "Türkiyeli Toma Teyyip’in  Taksim Gezi Parkında demokratik direniş haklarını kullanan gençlerin üzerine bu kadar acımasızca gitmesinin sebebi anlaşıldı. Sebep, bu kargaşada Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesinin PKK’nın emrine verildiğinin gizlenmek istenmesiymiş!" diyen Serdaroğlu bu iddiasına “Kuzey Kürdistan Birlik ve Çözüm Konferansı”nın sonuç bildirisini kaynak gösteriyor.

Tayyip Erdoğan'ın ve Akil İnsanlar Heyeti'nin gönülden destekledikleri “Kuzey Kürdistan Birlik ve Çözüm Konferansı”  Ankara'dan sonra Diyarbakır'da da gerçekleşti ve bir sonuç bildirisi yayınlandı.

Bildiride öyle maddeler sıralandı ki bunların Tayyip Erdoğan'ın izni olmadan söylenmesi mümkün değil. 12 maddelik bildirinin en dikkat çekici maddeleri şunlar;

1) Kürtler, Özerklik-Federasyon-Bağımsızlık gibi siyasal talepleri belirleme hakkına sahiptir. Kürtlerin kendi kaderini tayin hakkının sadece Kürdistan halkının kararına ve onayına bırakılması Konferansımızda ortaklaşılan bir ilkedir.

2)Konferans, Abdullah Öcalan’ın özgürlüğünü talep eder.

3)Konferans, Kürdistan’ın bir statüsü olmadan Kürt sorununun nihai olarak çözülemeyeceğini karar altına almıştır.

4)Anadilde eğitim ve Kürtçenin “Resmi Dil” olarak kabulü, anayasal güvence altına alınmalıdır.

İlk Kurşun yazarı Rıfat Serdaroğlu "AKP Hükümetinin ve Başbakan Erdoğan’ın izni olmadan Güneydoğu Anadolu Bölgemize, Akil İnsanlar ve Konferansa katılanlar, “Kuzey Kürdistan” diyebilirler mi?" diye soruyor ve AKP’ye oy vermiş ve hala destekleyen vatandaşların bu sorulara cevap vermesini istiyor.  (MRO)

Yazının tamamını okumak için tıklayınız...

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com