Tayyip’ten “Kürk” açılımı!

Tayyip’ten “Kürk” açılımı!
Başbakan Erdoğan, dünyada yok olan kaynaklara dikkat çekerek “palto bir hayvan türünün yok olmasına sebep olduysa böyle bir ticaretten rahatsız olmak zorundayız” dedi.

Başbakan Erdoğan Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde, Birleşmiş Milletler Ormancılık Forumu 10. Toplantısına katıldı. Programın açılış konuşmasında kürsüye gelen Erdoğan çarpıcı açıklamalarda bulundu.
 
İstanbul’un dünyanın tüm kültürlerinden izler taşıyan bir şehir olduğunu vurgulayan Erdoğan “Medeniyetler ittifakı girişimi kapsamında İstanbul’un barış ve hoşgörü mesajlarını tüm dünyaya ilettik. Son dönemde yaptığımız reformlarla İstanbul’u küresel bir finans merkezine dönüştürüyoruz.” dedi.
 
KÜRK GİYENLERE ELEŞTİRİ
 
Erdoğan konuşmasında ‘Kürk’ eleştirisinde de bulundu.
 
Başbakan “Sadece gövde taşıyan, gövdesinin üzerine kafa, o kafanın içinde beyin taşıyan fizyolojik varlıklar değiliz. Biz kalp, ruh ve vicdan taşıyoruz.
 
Eğer üzerimize giydiğimiz elbise Bangladeş’te 5 yaşındaki bir çocuğun umutlarıyla dokunduysa, eğer çocuklarımıza verdiğimiz çikolata Afrika’nın nehirlerine zehir kattıysa, giydiğimiz palto bir hayvan türünün yok olmasına sebep olduysa böyle bir ticaretten rahatsız olmak zorundayız” dedi.
 
Erdoğan konuşmasında ayrıca Türkiye’nin orman varlığını artıran ender ülkelerden birisi olduğunu da vurguladı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com