Taze balıklar tezgahlarda

Taze balıklar tezgahlarda
Av sezonunun sona ermesiyle birlikte “vira bismillah” diyen deniz balıkçılarının yansıması Kütahya'ya da ulaştı.

Av sezonunun sona ermesiyle birlikte “vira bismillah” diyen deniz balıkçılarının yansıması Kütahya'ya da ulaştı. Kütahya balık pazarında yeni sezon balıklar satışa sunuldu.
Daha çok Karadeniz ve Marmara denizlerinin balıklarını tüketen Kütahyalı, av yasağının kalkmasıyla birlikte hem taze hem de ucuz balıklarla buluştu. Kütahya balık pazarında satışa sunulan yeni sezon balıklarının oldukça uygun fiyatlarla satışa sunulduğunu bildiren balık pazarı esnafı, av yasağının kalkmasının tüketicileri sevindirdiğini kaydetti. Balığın oldukça faydalı bir besin, balıketinin ise sağlıklı ve lezzetli olduğunu anımsatan balık pazarı esnafı tüm herkesin balık eti tüketmesi gerektiğine dikkat çektiler.
Av yasağının kalkmasıyla birlikte denizlere açılan balıkçıların getirmiş olduğu balıkları en kısa sürede ve en taze şekliyle Kütahyalı vatandaşlara ulaştırmaya çalıştıklarını dile getiren esnaflar sezon başı olduğu için fiyatların da oldukça uygun olduğunu söyledi.
Diğer yandan Kütahya balık pazarında satışa sunulan balık çeşitleri ve fiyatları ise şöyle; Alabalık 7 TL, Hamsi 5 TL, İstavrit 5 TL, Sardalya 3 TL, Çipura ve Levrek 15 TL, Somon 10 TL, Palamut 5 TL'den Uskumru ise 7 TL'den satışa sunuluyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com