TBB Başkanı Feyzioğlu:

TBB Başkanı Feyzioğlu:
(İnternet düzenlemesi) İnsanlar istedikleri siteye girer, istedikleri bilgiyi öğrenirler. Bu da idareyi hiç ilgilendirmez

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, internet düzenlemesiyle ilgili, "İnsanlar istedikleri siteye girer, istedikleri bilgiyi öğrenirler. Bu da idareyi hiç ilgilendirmez" dedi.

Feyzioğlu, ziyaret amacıyla geldiği Muğla'nın Bodrum ilçesinde Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'u ziyaret etti.

Feyzioğlu, bir gazetecinin TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen internet düzenlemesiyle ilgili soru üzerine, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ünciddi bir sosyal medya kullanıcısı olduğunu söyledi.

Feyzioğlu, Cumhurbaşkanı'nın sosyal medyanın önemini, değerini Türkiye'de herkesten daha iyi bildiğini düşündüğünü belirterek, şöyle konuştu:

"Cumhurbaşkanı Gül'ün cumhurbaşkanlığı seçimlerine girip girmeyeceğini bilmiyorum. Seçime girecekse, bu yasayı bu şekilde yürürlüğe sokup sokmadığına göre, ben de bir yurttaş olarak kendisine oy verip vermemeyi değerlendiririm. Bu kadar açık. Bu, demokrasinin güzelliğidir. Cumhurbaşkanını madem halk tarafından seçeceğiz, biz de bundan sonra bunlara bakacağız."

- "İnsanlar istedikleri siteye girer"

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin (AİHM) 2012 yılında vermiş olduğu kararda, internette herhangi bir yasaklamanın mutlaka yargı eliyle yapılması gerektiğinin belirtildiğini aktaran Feyzioğlu, söz konusu yasada ise bunun Telekomünikasyon İletişim Başkanı'nın (TİB) kararına bırakıldığını iddia etti.

Feyzioğlu, yasanın servis sağlayıcılara 2 yıl boyunca 'kim internette hangi siteye girdi', 'arama motorunda kimi arattı, ne sordu, ne işlem yaptı' bilgilerini saklanmasını emrettiğini öne sürerek, "Ailenizin ve sizin internette hangi siteye niçin girdiğinizden kime ne? Bu, 'abdestinden şüphesi olmayanın namazından da şüphesi olmaz. Dolayısıyla doğru düzgün sitelere girin ha' anlayışıyla izah edilemez. İnsanlar istedikleri siteye girer, istedikleri bilgiyi öğrenir. Bu da idareyi hiç ilgilendirmez. Bunun saklanmasının akla gelebilen hukuk dışı tek gerekçesi, kimin ne yaptığının yarın öbür gün birileri tarafından saklanmasıdır. Bu da bir hukuk devletinde asla olmaz" ifadesini kullandı.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'a yerel seçimlerde başarı dileyen Feyzioğlu, tüm belediye başkan adaylarını ziyaret ederek, projelerini sorduğunu kaydetti.

Kocadon da Feyzioğlu'nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Muhabir: Ali Ballı
Yayınlayan: Kemal Kaymak

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com