TBB Genel Sekreteri Güngör'denSimav'da belediyesine ziyaret

TBB Genel Sekreteri Güngör'denSimav'da belediyesine ziyaret
Başkanlığını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın yaptığı Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Genel Sekreteri Hayrettin Güngör, 19 Mayıstaki 5,9'luk depremin vurduğu Kütahya Simav'da Belediye Başkanı Kasım Karahan'ı makamında ziyare

Başkanlığını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın yaptığı Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Genel Sekreteri Hayrettin Güngör, 19 Mayıstaki 5,9'luk depremin vurduğu Kütahya Simav'da Belediye Başkanı Kasım Karahan'ı makamında ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu.
Başkan Kasım Karahan tarafından giriş kapısında karşılanan Güngör deprem sonrasında Simav'da yaşanan gelişmeleri yakından takip ettiklerini bildirdi.
Zengin termal kaynakları, dünyaca ünlü şifalı kaplıcaları, doğal güzellikleri, tarihi dokusu, jeotermalli seralarıyla önemli bir potansiyele sahip Simav'ın elindeki mevcut potansiyelini daha da aktif hale getirmek için desteğe ihtiyacı bulunduğunu ve bu desteği Türkiye Belediyeler Birliği olarak vermeye hazır olduklarını ifade eden Güngör, 'Tüm Simav halkına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Allah bu tür acıları bir daha yaşatmasın' dedi.
Simav'da edindiği izlenimlerini Türkiye Belediyeler Birliği olarak Ankara'da bakanlıklar ve Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a iletmek istediklerini dile getiren Güngör,' Bu konuda sorumluluklarımız olduğunu biliyoruz. Bu sorumluluğumuzu yerine getirmek istiyoruz' dedi.
Başkan Kasım Karahan ile birlikte Simav'da depremden etkilenen konutlarla Eynal Kaplıcalarındaki otelleri de gezen Güngör, Eynal Kaplıcalarına yapılacak yıldızlı tesislerde birlik olarak toplantılar gerçekleştirebileceklerini ve bu sayede Simav'ı Türkiye başta olmak üzere tüm dünyanın tanımasını amaçladıklarını kaydetti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Simav'ın DP'li Belediye Başkanı Kasım Karahan, 'TOKİ konutlarına gitmek istemeyen ağır hasarlı konut sahipleri yıkılan konutlarının yerine yenisini yapmak istiyor. Bu hususta devletimizin bizlere yardım elini uzatmasını bekliyoruz. Bunun yanında orta hasarlı bina sahiplerine verilmesi planlanan 12 bin liralık güçlendirme kredisinin de artırılmasını temenni ediyoruz. Bu hususlarda Türkiye Belediyeler Birliğinin bir üyesi olarak sizlerden destek bekliyor ve bu haklı isteklerimizin Başbakanlık ve Bakanlıklara iletilmesinde aracı olmanızı bekliyoruz” dedi.
Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Hayrettin Güngör ile Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan arasında geçen görüşmede, Simav Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Şeref Kazcıoğlu ile Belediye Meclis Üyeleri Filiz Özlüer, Mustafa Ata, Mehmet Ören ve Kamil Ulus'ta hazır bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com