TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, ŞANLIURFA İÇİN MESAJ YAYINLADI

TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, ŞANLIURFA İÇİN MESAJ YAYINLADI
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, ŞANLIURFA İÇİN MESAJ YAYINLADI

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, Şanlıurfa'ya "Şanlı" unvanı verilişinin 28'inci yılı nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, "Şanlıurfalılar, 92 yıl önce işgal kuvvetlerine karşı verdiği şanlı bir mücadele ile bir yılı aşkın süren işgale son vermeyi başarmıştır" dedi. ANKARA (ANKA) -Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, Şanlıurfa'ya "Şanlı" unvanı verilişinin 28'inci yılı nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, "Şanlıurfalılar, 92 yıl önce işgal kuvvetlerine karşı verdiği şanlı bir mücadele ile bir yılı aşkın süren işgale son vermeyi başarmıştır" dedi.
Başkan Çiçek'in mesajı şöyle:
"Şanlıurfalılar, 92 yıl önce işgal kuvvetlerine karşı verdiği şanlı bir mücadele ile bir yılı aşkın süren işgale son vermeyi başarmıştır.
Barışın, kardeşliğin ve hoşgörünün simgesi olan Şanlıurfa, emperyalist işgalden kurtuluşta, kendi gücünü örgütlemeyi başararak eşsiz bir tarih yazmıştır.
Tarih boyunca kültür ve medeniyet merkezi olan Şanlıurfa'nın kurtuluşuyla Anadolu'da yürütülen milli mücadelenin geri hizmetleri artırılmış, Misak-ı Milli dâhilinde yurdumuz istiklaline kavuşmuştur. Urfa'nın işgalden kurtuluşunun, Anadolu'nun korumasında büyük etkisi olmuştur.
Türkiye Büyük Millet Meclisi bu güzide vilayetimizi, 12 Haziran 1984 günü Şanlı unvanına değer görmüş ve ismini Şanlıurfa olarak benimsemiştir. Şanlıurfa da sahip olduğu bu unvana layık olduğunu her zaman göstermiştir. Bu vesileyle düzenlenen etkinliklerin başarılı geçmesini diliyor, selam ve sevgilerimi iletiyorum."(ANKA)
(ÜNS/ZHR) (Ankara)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com