TBMM Başkanvekili Mumcu:

TBMM Başkanvekili Mumcu:
"(Cumhurbaşkanlığı seçim süreci) "Adaylar konusunda daha vakit var. Takvim hemen açıklanmasını gerektirmiyor ama şimdi sadece Erdoğan mı, Gül mü kilitlenmesini, tek seçenek oymuş gibi algılanmasını doğru bulmuyorum"

MALATYA (AA) - TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu, cumhurbaşkanlığı seçim sürecine ilişkin, "Adaylar konusunda daha vakit var. Takvim hemen açıklanmasını gerektirmiyor ama şimdi sadece Erdoğan mı, Gül mü kilitlenmesini, tek seçenek oymuş gibi algılanmasını doğru bulmuyorum" dedi.

Malatya 3. Anadolu Kitap Fuarı'nda "İçimden Geçen Zaman" isimli kitabını okurları için imzalayan Mumcu, burada yaptığı konuşmada, bu fuara katıldığı için çok mutlu olduğunu belirterek, Malatya'da okumanın ve yazarlara olan ilginin artmasını sevinçle karşıladığını söyledi.

Mumcu, bir basın mensubunun, cumhurbaşkanlığı seçim süreciyle ilgili sorusuna, "Adaylar konusunda daha vakit var. Takvim hemen açıklanmasını gerektirmiyor ama şimdi sadece Erdoğan mı, Gül mü kilitlenmesini, tek seçenek oymuş gibi algılanmasını doğru bulmuyorum. Burası koskoca bir ülke, cumhurbaşkanı adayları çıkacaktır ve halkın teveccühüne mazhar olacaktır diye düşünüyorum" yanıtını verdi.

Bir gazetecinin, Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal ile ilgili sorusu üzerine Mumcu, "Adaylığı (cumhurbaşkanı adaylığı) tabii ki hak eder ama ne karar verilir, ne yönde bir gelişme olur, onu da doğrusu ben şimdiden kestiremem" dedi.

"Son günlerde Türkiye gündeminde, çocuk istismarıyla ilgili idam ön plana çıktı. Bu konuyu nasıl yorumluyorsunuz?" şeklindeki soru üzerine Mumcu, çocukların ve kadınların şiddete maruz kaldığını belirterek, "İdam cezasına karşıyım, idam cezasıyla çözülecek bir sorun olduğu kanaatinde değilim. Bunun için ilk önce eğitimin olması gerektiğini düşünüyorum" diye konuştu.

Çocukların en değerli varlıklar olarak konumlandırılması gerektiğini vurgulayan Mumcu, şunları söyledi:

"Ne yazık ki ülkede çocuklar, en değerli ve geleceğimiz olarak nitelendirilmiyor. Daha çok hor görülen ve 'çocuk değil mi işte' diye bakılan bir konuma doğru itilmekte. Halbuki çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Onları en iyi şekilde donatmak, bilgilendirmek ve geleceğe hazırlamak durumundayız. İdamla sorunlar çözülmez. Çözülüyor olsaydı birçok ülkede de var bunlar, çözülürdü ama en önemli şey, çocuklara yönelik kıymetimizi gerçekten onlara hissettirmeliyiz ve bu işlemi yapanlara da gerçekten hak ettiği cezaları vermek durumundayız. Ne yazık ki idam değil, hak ettikleri cezaları bile vermiyoruz. Aslında, gereken hukuki cezalar verilse bunlar bu aşamaya gelmezdi."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com