TBMM eski Başkanvekili Gülpınar vefat etti

TBMM eski Başkanvekili Gülpınar vefat etti
Eski Devlet Bakanlarından, TBMM Eski Başkanvekili AKP Şanlıurfa Milletvekili Eyyüp Cenap Gülpınar, Ankara'da geçirdiği kalp krizi sonucu 69 yaşında vefat etti.
TBMM'de 18, 19, 20, 21 ve son olarak 23. Dönem Şanlıurfa Milletvekili olarak bulunan Gülpınar, 2011 yılında yapılan seçimlerde aday olmayınca yerine oğlu Mehmet Kasım Gülpınar, AKP'den milletvekili seçildi. 
 
ANAP ve AKP milletvekilliği yapan Gülpınar, gece geç saatlerde Ankara'daki evinde kalp krizi geçirdi ve yakınları tarafından özel bir hastaneye götürüldü. Gülpınar, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı. 
 
Gülpınar'ın ölüm haberini Şanlıurfa'da alan oğlu AKP Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar da karayoluyla Ankara'ya hareket etti.
 
GÜLPINAR KİMDİR?
 
Eyyüp Cenap Gülpınar, 10 Haziran 1943'de Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitiren ve avukatlık yapan Gülpınar; 18, 19, 20, 21. Dönemlerde ANAP milletvekili olarak TBMM'ye girdi ve 48. hükümette Devlet Bakanı olarak görev yaptı. 23. dönemde TBMM Başkanvekilliği görevinde bulunan Gülpınar 4 çocuk babasıydı. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com