TBMM Genel Kurulu

TBMM Genel Kurulu
CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi, Dışişleri Bakanı Davutoğlu'nu, KKTC ile Güney Kıbrıs Rum Yönetimi arasında sürdürülen görüşmeler konusunda Meclis'e bilgi vermeye çağırdı

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nu, KKTC ile Güney Kıbrıs Rum Yönetimi arasında sürdürülen görüşmeler konusunda Meclis'e bilgi vermeye çağırdı.

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı başkanlığında toplandı.

Bahçekapılı, birleşimi açtıktan sonra, kendisine gelen bir mesaj olduğunu belirterek, mesajda, "Başkanım, bugün 61. birleşimi açtınız, bize her yer Trabzon" denildiğini söyledi.

Bunun üzerine CHP İstanbul Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu, "Her yer Erzincan" deyince Bahçekapılı, "Her yer Erzincan, her yer Samsun, her yer Türkiye" dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Ayşe Eser Danışoğlu, Türkiye Çocuk Hakları günü; AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, Kıbrıs Türk Federe Devleti'nin kuruluş yıldönümü; BDP Kars Milletvekili Mülkiye Birtane de Kars'ın sorunları hakkında gündemdışı konuştu.

AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan da Birtane'nin konuşmasında kullandığı, "Kars'ın sorunlarından kopuk milletvekilleri" ifadesini kabul edemeyeceği belirterek, "Kars'ın sorunlarından kopuk olmamız için her hafta sonu Kars'a gitmememiz, Kars'ın köylerini gezmememiz, Karslı ile konuşmamamız lazım. Ama biz tam tersine bunların hepsini yapıyoruz. Karslı bizim ne yaptığımızı iyi biliyor" ifadelerini kullandı.

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, bugünün, Erzincan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıl dönümü olduğunu anımsatarak, "Böylesi önemli bir yıl dönümünde tüm Erzincan'lıları CHP Grubu olarak sevgi ve saygıyla selamlıyoruz. Gerek Erzincan'ın gerek yurdumuzun hiç bir ilinin, bir daha böyle bir günü yaşamayacağı inancı ve güvenciyle, tam tersine çok daha güzel günler yaşayacağı inancıyla, Erzincanlılara CHP'nin selam ve sevgilerini gönderiyorum" dedi.

KKTC ile Güney Kıbrıs Rum Yönetimi arasında görüşme yapıldığını hatırlatan Hamzaçebi, "Bu görüşmelerin hangi içerikte yapıldığı, bu görüşmeden hangi sonuçların çıkacağı, müzakerelerin hangi esaslar konusunda yürütüldüğü konusunda sayın Dışişleri Bakanı'nı TBMM'ye bilgi vermeye çağırıyorum" diye konuştu.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural da MHP olarak Erzincan'ın zafer gününü kutladıklarını söyleyerek, "MHP'nin Kars milletvekili yok ama Kars'ın sorunları ile ilgileniyoruz" dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Mihrimah Belma Satır ise Erzincan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünü kutladığını kaydederek, "Bu topraklar için savaşan, vefat eden, şehit olan herkesi rahmetle anıyorum; bir daha o günleri yaşamamak dileğiyle Erzincan'daki, bölgedeki tüm vatandaşlarıma grubum adına selam ve sevgilerimi sunuyorum" diye konuştu.

Başkanvekili Bahçekapılı da Erzincan'ın 96. kurtuluş yıl dönümü kutladı.

Muhabir: Coşkun Ergül
Yayınlayan: Sefa Salantur

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com