TBMM Genel Kurulu

TBMM Genel Kurulu
TBMM Genel Kurulu bugün, yarın ve Pazartesi günü toplanmayacak

TBMM (AA) - TBMM Genel Kurulu, bugün, yarın ve 17 Şubat Pazartesi günü toplanmayacak. 

Genel Kurul'da, HSYK ile ilgili yasa teklifi kabul edildi. MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, teklifin tümünün oylanmasından önce söz alarak, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'ın şahsını hedef alan kaba, yaralayıcı ve hakaret içeren söz sarfettiğini belirterek, sözünü geri alınmasını istedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, teklifin görüşmeleri sırasında üzücü bir olay yaşandığını belirterek, çıkan kavgada yaralanan AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk ve AK Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal'a geçmiş olsun dileğinde bulundu. Akçay'ın tutanaklara geçen ifadelerinden bazılarını okuyan Elitaş, bunların söylenmemesi gereken ifadeler olduğunu kaydetti.  

Atalay da söz alarak, "Söylediğim sözü geri alıyorum. İnsafla düşünün bu grup öyle sabırla dinliyor ki her kalkan küfrediyor, hakaret ediyor. Taş olsa erir. Sizler olsanız neler yaparsınız. Ama sabırla oturduk. Akçay'ın sarfettiği bazı sözleri aktarayım;' Siz mafya çetesisiniz, insafsız, vicdansızsınız ve suçlusunuz. ar, haya kalmamış.'  Ben bunların karşısında bir kelime sarfettim. Bilirsiniz en zor durumda bile nezaketi ve saygıyı korurum. Allah'ın izniyle herkes görecek. 30 Mart uzak değil, 1 Nisan'da burada görüşeceğiz. AK Parti  büyük bir grup. Suç işleyen cezasını görür, kimsenin yanına bırakmayız" diye konuştu. 

MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu ise "Siz bizim yerimizde olsaydınız ne yapardınız, bu olaylar böyle gerçekleşseydi? 17 Aralık'ta bir operasyon gerçekleşti, bakanların oğlu gözaltına alındı. Böyle bir ortamda siz ne yaptınız? Siz gerekli yargı organlarını harekete geçirmek yerine, güvenlik güçlerini, savcıları, kanunları, yönetmelikleri değiştirdiniz. Dediniz ki bir paralel yapı var, bunun ortaya koyduğu sonuçlardır bunlar ve üzerine gidiyoruz dediniz. Kumpas düzenlendi dediniz. Anayasa değişikliyle oluşturduğunuz kurum için 3 yıl sonra yanlış yaptığınızı söylediniz. Kol kola olduğunuz cemaati 12 yıl görmediniz mi?" dedi. 

HSYK yasa teklifi, yaklaşık 20 saat süren görüşmelerin ardından 28 ret oyuna karşılık 210 oyla kabul edildi.  

Genel Kurul'da daha sonra Danışma Kurulu önerisi kabul edildi. Buna göre; Genel Kurul, bugün, yarın ve 17 Şubat Pazartesi günü toplanmayacak. Görüşmeleri yarım kalan AFAD ile ilgili Torba Kanun Teklifi, 18 Şubat Salı günü ele alınacak. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com