TBMM Genel Kurulu

TBMM Genel Kurulu
CHP'li Tanal:

TBMM (AA) - CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Üsküdar'daki seçimlere şaibe karıştığını iddia ederek, "Üsküdar'da, CHP'ye oy veren vatandaşların başka partilere kaydırılan oylarını geri istiyoruz" dedi.

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Meral Akşener başkanlığında toplandı. Akşener, gündeme geçmeden önce üç milletvekiline gündemdışı söz verdi.

Polis teşkilatının 169. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla söz alan MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, polisle ilgili değerlendirme yapılırken onların da bir insan olduğunun unutulmaması gerektiğini ifade etti.

Erdoğan, emniyet teşkilatında çalışma şartları ve özlük hakları ile ilgili sorunların çözülmesi, ayrıca mobbing uygulamasına da son verilmesi gerektiğini belirtti. Mehmet Erdoğan, hükümetin, teşkilatın her kuruluş yıl dönümünde sorunları çözeceğini söylediğini ancak bunu uygulamadığını ileri sürdü.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, İstanbul Üsküdar'daki seçimlerin şaibeli olduğunu iddia etti. Sandıklarda hileli yöntemler kullanıldığını savunan Tanal, "Üsküdar'da, CHP'ye oy veren vatandaşların başka partilere kaydırılan oylarını geri istiyoruz. Bu, şaibeli bir seçimdir. Bazı sandıklarda bunun farkına varıldı. Diğer sandıklarda da aynı ayıp ve ahlaksızlık söz konusu" diye konuştu.

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya'da yaşanan don nedeniyle meyvelerin zarar gördüğünü, çiftçinin mağdur olduğunu söyledi.

Afetin yaşandığı andan itibaren konuyu yakından takip ettiklerini anlatan Çalık, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in de bölgeye geldiğini ve ön hasar tespit çalışması yapıldığını söyledi. Yüzde 100'e varan oranlarda hasar belirlendiğini ifade eden Çalık, "Çiftçinin mağduriyetinin giderilmesi için gerekli desteklemelerin yapılması, zirai kredi borçlarının faizsiz ertelenmesi, tarımsal kredi verilmesi, sulamada kullanılan elektrik borçlarının ertelenmesi gibi taleplerimiz oldu" dedi. Çalık, kesin hasar tespitin ardından çiftçinin mağduriyetinin giderileceğini kaydetti.

Bu arada, TBMM Başkanvekili Meral Akşener ve yerinden söz isteyen grup başkanvekilleri polis teşkilatının kuruluş yıl dönümü kutladı.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, teşkilattaki görevden alma, uzaklaştırma, sürgün tehditlerinin güvenlik açısından sorun yaratabileceğini ifade etti. 

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, son dönemlerde teşkilatta büyük oranda siyasi ayırımcılığa gidildiğini ileri sürdü. Hamzaçebi ayrıca, özgürlüğün hiçbir zaman güvenlik anlayışına feda edilemeyeceğini, hükümetin bu politikaya son vermesi gerektiğini söyledi. 

AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, partisinin iktidarı döneminde polis teşkilatının şartlarının iyileştirildiğini, bunun, sorunların tamamının çözüldüğü anlamına gelmediğini belirterek, şartların daha da iyi hale getirileceğini kaydetti.

Bu arada Genel Kurul girişinde milletvekillerine polis memurları tarafından karanfil dağıtıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com