TBMM yemin için toplanmalı

TBMM yemin için toplanmalı
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis'in milletvekillerinin yemin etmesi için toplanması gerektiğini söyledi.
Vural, Meclis'te gazetecilerin sorularını yanıtladı.
 
Bir gazetecinin, ''Milletvekillerinin tahliye edilmelerinin ardından Meclis olağanüstü toplanacak gibi görünüyor'' sözleri üzerine Vural, ''Bu milletvekillerinin tutuksuz yargılanması esastı, Anayasa'mızın emri bunu gerektiriyordu. Tutuksuz yargılanmalarının önünü engelleyen maalesef siyasi iktidardır, vesayetidir, baskısıdır. O bakımdan tutuksuz yargılanmalarının temin edilmesi gerekirdi. TBMM, yemin için, kendi üyeleri için toplanır ve toplanmalıdır'' dedi.
 
Vural, ''Tahliye bekliyor musunuz?'' sorusuna, ''Bir milletvekilinin tutuksuz yargılanması esas olmalıdır. Adli kontrolün hangi boyutu uygulanır, uygulanmaz onu bilemem. Milletvekili seçilmelerinden dolayı zaten tutuksuz yargılanması gerektiğini düşünüyordum. Bugünkü uygulamanın bunlara özgü bir uygulama olacağı konusundaki fikri kabul etmiyorum. Adli kontrol daha önce de vardı, yurtdışına çıkma yasağı getirilebilirdi ama onlar uygulanmamıştır. Şimdi hakimlerin tutuksuz yargılanmaları yönünde karar vermeleri gerektiğini düşünüyorum'' yanıtını verdi.
 
Vural, Meclis'in toplanarak, milletvekillerine yemini yaptırarak, millet iradesinin tecelli etmesinin önünü açması gerektiğini kaydetti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com