TBMM'nin 90. Yılı Anısına Hatıra Ormanı oluşturuldu

TBMM'nin 90. Yılı Anısına Hatıra Ormanı oluşturuldu
Eskişehir'de, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) kuruluşunun 90. yıldönümü münasebetiyle hatıra ormanı oluşturuldu.

Eskişehir'de, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) kuruluşunun 90. yıldönümü münasebetiyle hatıra ormanı oluşturuldu.
Eskişehir-Kütahya karayolunun 35. kilometresi Nemli köyünde oluşturulan hatıra ormanında düzenlenen fidan dikme törenine; Eskişehir Valisi Mehmet Kılıçlar, Orman Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Kurtulmuşlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Erdal Caferoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ekrem Aydıner, Osmangazi Üniversitesi Rektörü Fazıl Tekin, çok sayıda yetkili ve vatandaş katıldı.
Orman Bölge Müdürü Mahmut Aydın, TBMM'nin 90'ıncı kuruluş yılı sebebiyle 20 hektarlık bir alanda hatıra ormanı tesis edildiğini ve ağaçlandırma sahasına yaklaşık 30 bin sedir, ardıç, karaçam, badem, mahlep, akasya ve meşe fidanı dikileceğini söyledi.
Orman Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Kurtulmuşlu da, eskiden orman bakımından çok kıraç olan Eskişehir'de son zamanlarda yapılan çalışmalarla yeşil bir kent oluşturulduğunu ifade etti.
Vali Mehmet Kılıçlar ise, her ilde olduğu gibi Eskişehir'de de TBMM'nin kuruluşundan bugüne kadar görev yapan 11 bin 731 milletvekili adına orman oluşturulacağını kaydetti.
TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Eskişehir milletvekilleri ve diğer yetkililerin gönderdiği kutlama mesajlarının okunduğu törende halk oyunları, mehter gösterileri gerçekleştirildi ve mahalli sanatçılar konser verdi.
Tören, hatıra ormanına fidanların dikilmesiyle sona erdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com