“TCDD Eskişehirlilerin eziyet çekmesine neden oluyor"

“TCDD Eskişehirlilerin eziyet çekmesine neden oluyor"
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir Milletvekili Murat Sönmez, TCDD Genel Müdürlüğünün hızlı tren çalışmalarına başladığı günden beri hiçbir etabı programına uygun olarak zamanında tamamlayamadığını belirterek, Eskişehir'deki demiryolunun yeraltı geç

Eskişehir Çiğbörek Evi'nde, İl Başkanı Erman Gölet, Tepebaşı İlçe Başkanı Vural Yörük ve Odunpazarı İlçe Başkanı Halil Bilici ile basın toplantısı düzenleyen Milletvekili Murat Sönmez, çalışmalarını zamanında bitirmeyen Ulaştırma Bakanlığı ve TCDD'nin Eskişehirlilerin eziyet çekmesine neden olduğunu belirtti.
Eskişehir gar geçişiyle ilgili Ulaştırma Bakanlığına çeşitli soru önergeleri verdiğini ifade eden Sönmez, şunları söyledi: 'Eylül 2007'de projenin ne kadar zamanda tamamlanacağını sordum. Bakanlık projenin yer tesliminden itibaren 18 ay içinde tamamlanacağını bildirdi. Bunun üzerine gar geçişi projesinin yer teslim tarihini sordum. Bakanlık, yer tesliminin Mart 2008'de yapıldığını, Haziran 2009'da da inşaata başlandığını kaydetti. Buna göre 18 aylık çalışmanın Aralık 2010'da bitmesi gerekirdi. Eskişehirliler bu kış şartlarında Bakanlığın hesap kitap bilmezliğinden dolayı eziyet çekmektedir. AKP'nin ne kadar beceriksiz olduğu ortaya çıktı. AKP'nin ehil insanlar yerine, kendine yakın olanları işbaşına getirmesinin cezasını vatandaş çekmektedir.
Çalışmalarını zamanında bitirmeyen Ulaştırma Bakanlığı ve TCDD Eskişehirlilerin eziyet çekmesine neden olmaktadır'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com