TEB'den KOBİ'lere teminat desteği

TEBden KOBİlere teminat desteği
İSTANBUL (AA) - Türk Ekonomi Bankası (TEB),  Kredi Garanti Fonu (KGF) ile yaptığı iş birliği ile uygun görülen KOBİ'lere kefalet sağlayarak finansman desteği sunmaya başladı.Şirketten yapılan...

İSTANBUL (AA) - Türk Ekonomi Bankası (TEB),  Kredi Garanti Fonu (KGF) ile yaptığı iş birliği ile uygun görülen KOBİ'lere kefalet sağlayarak finansman desteği sunmaya başladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, TEB, KGF ile yaptığı iş birliği çerçevesinde KOBİ’lere finansman desteği sağlamak için "Mikro KOBİ’lere Mikro Krediler Portföy Garantisi" kredi programını hayata geçirdi. TEB, bu yeni kredi programı ile teminat zorunluğu sebebiyle kredi almakta zorlanan KOBİ’lere belirli tutarda kefalet sağlayarak müşterilerinin teminat sorunlarına çözüm bulmayı amaçlıyor.

TEB, "Mikro KOBİ’lere Mikro Krediler Portföy Garantisi" programı ile başvuru koşullarını sağlayan KOBİ müşterilerinin kredi başvurularını bankanın kredi değerlendirme esaslarına göre değerlendiriyor. KGF teminatı ile onaylananlar ayrıca tekrar KGF onayına gönderilmeksizin KGF’den teyit alınarak kefalet havuzuna eklenerek kredi kullanabiliyor.

TEB, yüzde 80 KGF kefaleti ve 36 aya varan vade seçenekleriyle Mikro KOBİ’lere tek seferde maksimum 49 bin 500 lira, firma başına ise maksimum 148 bin 500 liraya kadar kredi imkanı sağlıyor. Adet sınırlaması olmayan kredi programı teminat yaratmakta zorlanan KOBİ’lerin finansal ihtiyaçlarının çözümüne yardımcı oluyor.

İki yıl sonunun herhangi birinde yıllık net satış hasılatı ya da aktif büyüklüğünden herhangi biri 2 milyon avroyu aşmayan, başvuru tarihinde ve önceki iki yıl sonundan birinde 9 çalışanı aşmayan, Adıyaman, Ağrı, Amasya, Ardahan, Artvin, Batman, Bingöl, Bitlis, Bayburt, Çankırı, Çorum, Erzincan, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Hatay, Iğdır, Kahramanmaraş, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Malatya, Muş, Ordu, Mardin, Osmaniye, Rize, Samsun, Siirt, Sivas, Sinop, Şanlıurfa, Şırnak, Tokat Trabzon, Tunceli, Van, Yozgat illerinde faaliyet gösteren firmalar programdan faydalanabiliyor.

Tarım ve tarım ürünleri üretimi, süt ve besi hayvancılığı, et tavukçuluğu, yumurta üretimi, silah, cephane yapımı-ticareti, tütün ve alkol üretimi-ticareti, kumarhaneler, insan klonlama alanlarında faaliyet gösteren KOBİ’ler kredi programından faydalanamıyor. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com