Tecavüz bebeğinin babası bulunamadı

Tecavüz bebeğinin babası bulunamadı
Edirne'de uğradığı tecavüz sonrasında hamile kalan, 14 haftalık hamileliği mahkeme kararıyla sonlandırılan 14 yaşındaki işitme engelli Z.K.'nın karnından alınan cenin ile tecavüz sanıklarından alınan DNA örnekleri uyuşmadı.
Edirne'de geçtiğimiz nisan ayında, Şehit Öğretmen Adnan Tunca İşitme Engelliler İlköğretim Okulu öğrencisi Z.K.'ya tecavüz ettikleri iddiasıyla yakalanan 5 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlamasıyla her biri için 9 yıldan 22 yıla kadar hapis cezası istemiyle Edirne 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava açıldı.
 
Yeniden tecavüze uğradı, hamile kaldı
 
Tecavüz sanığı 5 kişinin yargılanması sürerken, savcılık soruşturması kapsamında devlet korumasına alınmayan ve ailesine teslim edilen 14 yaşındaki Z.K., yeniden tecavüze uğradı.
 
Aradan geçen yaklaşık 5 ayın ardından geçen 3 Eylül günü burnundan kan geldiği için annesi S.K. tarafından Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürülen Z.K.'nin, yapılan kontrolünde 14 haftalık hamile olduğu belirlendi.
 
Bunun üzerine Edirne 2'nci Sulh Hukuk Mahkemesi, Z.K.'nın bebeğinin kürtajla alınmasına karar verdi. Hastanedeki kürtajın ardından Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, valilik oluru ve mahkeme kararıyla Z.K. ve 3 kardeşini devlet korumasına aldı.
 
Anne ve babasına "fuhuşa teşvik" suçlaması
 
Küçük kızın işaret diliyle verdiği ifadesinin üzerine Edirne Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri tarafından gözaltına alınan Z.K.'nın annesi, babası ve ağabeyinin de aralarında bulunduğu 15 kişiden 10'u tutuklandı.
 
Z.K.'nın tecavüz sonrası hamile kalması soruşturmasını tamamlayan savcılık olayla ilgili ikinci davayı Edirne 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ne açtı.
 
Edirne Cumhuriyet Savcısı Mustafa Eşer tarafından hazırlanan iddianamede küçük kızın annesi S.K., babası A.K., şüpheli D.E. hakkında 'fuhuşa teşvik' suçundan 4 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istendi.
 
N.A. adındaki şüpheli için de, 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarına iştirak ve imkan sağlamak suçundan 4.5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası talep etti.
 
20 yıl hapis istemi
 
İşitme engelli lsiz Z.K.'ya tecavüz ettikleri iddiasıyla tutuklanan S.Ö., Ö.H., S.Ö., Z.A., V.Y., M.T.S., Y.D., H.P., S.G., E.Y. ve tutuksuz yargılanan N.A.'ya 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlamasıyla 9 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası istendi.
 
Cumhuriyet Savcı Mustafa Eşer iddianamesinde, tecavüz sonrası Z.K.'nın beden veya ruh sağlığının bozulması nedeniyle verilecek cezanın 15 yıldan az olmamasını istedi.
 
DNA'lar uyuşmadı, baba tespit edilemedi
 
Edirne Cumhuriyet Savcılığı'nın Z.K. ile ilgili geçen Nisan ayında ilk başlattığı soruşturmada tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan şüphelilerle, Eylül ayındaki ikinci soruşturmada tutuklanan şüphelilerden alınan DNA örnekleri, Z.K.'nın mahkeme kararıyla alınan 14 haftalık cenininden alınan DNA örnekleriyle karşılaştırıldı.
 
İstanbul Adli Tıp Kurumu Biyoloji İhtisas Dairesi tarafından yapılan incelemede DNA'ların sanıklarla uyuşmadığı için Z.K.'yı kimin hamile bıraktığı tespit edilemedi.  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com