Tecavüz iddiaları uydurmaymış!

Tecavüz iddiaları uydurmaymış!
Küçük kızın 'tecavüz' iddiasının yalan olduğu ortaya çıktı...

Adana'da annesi ve komşusunun gazozuna uyku ilacı koyup uyuttuktan sonra evden kaçan ve telefonda tanıştığı 26 yaşındaki M.Ş.P.'nin tecavüzüne uğradığını iddia eden 15 yaşındaki V. K., mahkemede her şeyi uydurduğunu söyledi. Bunun üzerine 15 yıl hapsi istenen tutuklu sanık M.Ş.P. tahliye edildi.

İddiaya göre 7 Temmuz'da meydana gelen olayda, annesi Havayi Ç.'yle yaşayan V.K., bir arkadaşı aracılığıyla telefonda tanıştığı M.Ş.P. ile buluşmak için sözleşti. Ancak daha sonra telefonda mesaj atarak M.Ş.P.'ye uyku ilacı ve gazoz getirmesini söyleyen V.K., annesini ilaçla uyutup evden öyle çıkacağını söyledi. Evlerinin yakınındaki bir elektrik direğinin altına bırakılan gazoz ve uyku ilacını, annesi Havayi Ç. ve komşuları Hani A.'ya içiren genç kız, uyuttuktan sonra evden çıkıp, M.Ş.A. ve 34 yaşındaki V.A.'nın içinde bulunduğu otomobile binerek kaçmak isteğini söyledi.

Ancak otomobile binen kızın yaşının küçük olduğunu gören M.Ş.A. ve V.A., V.K.'yı zorla indirip kaçtı. Bunun üzerine V.K., 155 Polis İmdat'ı arayarak tecavüze uğradığını söyleyince, M.Ş.A. ve V.A. yakalandı. Poliste verdiği ifadesinde, tecavüzü ayrıntılarıyla anlatan genç kız, şikayetçi oldu.Tecavüz suçlamasını kabul etmeyen şüphelilerden M.Ş.A., tutuklandı. Genç kız da ağabeylerinden korktuğunu söyleyince koruma altına alındı.

Haklarında 'çocuğa nitelikli istismar' suçlamasıyla 15'şer yıl hapis cezası istemiyle dava açılan M.Ş.A. ve V.A., Adana 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmaya başladı. Sanıklardan M.Ş.A., kimseye tecavüz etmediğini iddia etti. Kendisinin böyle bir şeyi yapmasının mümkün olmadığını iddia eden M.Ş.A., "V. ile devamlı mesajlaşıyorduk. Benden uyku ilacı ve gazoz getirmemi istedi. İstediklerini götürünce yarım saat sonra, içinde V.'nin de bulunduğu otomobile geldi. Yaşının küçük olduğunu görünce otomobilden indirmek istedik. Ancak kaçmak istediğini söyledi. Biz de, 'Başımızı belaya sokma' diyerek zorla indirip kaçtık. Sonrada polisler bizi yakaladı. 2 aydır boş yere hapis yatıyorum" dedi. Diğer sanık V.A. da suçsuz olduğunu söyledi.

Pedagog gözetiminde ifade veren V.K. ise poliste verdiği ilk ifadesinde her şeyi uydurduğunu söyledi. Annesi ve komşularını gazoz ve uyku ilacı ile uyuttuktan sonra bindiği otomobilden zorla indirilmesine çok bozulduğunu söyleyen V.K., "Annem ve komşumuzu uyku ilacıyla uyuttuktan sonra Mehmet Şefik A. ve Vedat A.'nın içinde bulunduğu otomobile bindim. Bir süre gittikten sonra beni evin oraya getirip otomobilden inmemi istediler. Ben de inmek istemedim. 'Ben artık evden kaçtım, abimler beni öldürür' dedim. Bunun üzerine beni zorla indirip ayrıldılar. Ben de polisi arayıp, tecavüze uğradığımı söyledim. Ancak onlara çok sinirlendiğim için böyle bir şey söyledim. Bana kimse tecavüz etmedi. Tecavüzle ilgili anlattığım her şeyi uydurdum" dedi.
Bunun üzerine mahkeme heyeti, tek tutuklu sanık olan M.Ş.A.'nın tahliyesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com