Tecavüz mağduru kadın yakıldı

Tecavüz mağduru kadın yakıldı
Hindistan'da yolcu otobüsünde birden fazla kişinin tecavüzüne uğrayan ve dün hayatını kaybeden genç kadın için cenaze töreni düzenlendi.
Hindistan'da iki hafta önce otobüste toplu tecavüz ve dayak kurbanı olan ve dün hayatını kaybeden genç kadının cansız bedeninin bu sabah apar topar Yeni Delhi'ye getirildiği ve yakıldığı bildirildi.
 
Hindu inanışına göre yapılan törene, genç kadının ailesinin yanı sıra çok sayıda siyasetçinin katıldığı kaydedildi.
 
Vahşi saldırı
 
Genç kadının hayatını kaybettiği Singapur'daki Mount Elizabeth Hastanesi'nden yapılan açıklamada, 8 uzmanın yoğun çabalarına rağmen hastanın durumunun son iki günde iyice kötüleştiği, başına ve bedenine aldığı darbelerin organ yetmezliğine neden olduğu belirtilmişti.
 
İdam cezası isteniyor
 
Genç kadının hayatını kaybetmesi üzerine, olayın zanlılarına yöneltilen suçlamalara cinayet de eklenmiş ve 6 zanlının ölüm cezasıyla karşı karşıya olduğunu bildirilmişti.
 
Genç kadının ölümü, ülkenin birçok kentinde çeşitli protestolara neden olmuş ve öfkeli kalabalık 6 zanlının idam edilmesi için hükümete çağrıda bulunmuştu.
 
İçişleri Bakanı Sushilkumar Shinde, protestocuların zanlılar için ölüm cezası isteklerini göz önüne alacaklarına dair söz verirken, hükümetin ülkedeki kadınların güvenlik koşullarını iyileştirmek için bazı adımlar attığını söyledi.
 
İsmi açıklanmadı
 
2011 yılında 256 bin 329 şiddet suçunun yüzde 90'ının tecavüz vakasından oluştuğu Hindistan'da, tecavüz mağduru genç kadının isminin açıklanmaması da dikkati çekti. 
 
Düğün hazırlıkları yaptığı öğrenilen 23 yaşındaki tıp öğrencisi genç kadın, ülkesinde ve uluslararası kamuoyunda "India's Daughter" (Hindistan'ın Kızı) ismiyle anılıyor. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com