Tecavüz mağdurunu vermediler!..

Tecavüz mağdurunu vermediler!..
Bursa'ya tecavüz edildiği iddia edilen ördeği almak için gelen hayvan hakları savunucuları Prof. Dr. Orhan Kural ve "Panter Emel" lakaplı Emel Yıldız, ördeğin sahiplerini ikna edemedi. Yıldız, kendilerine kümeste olduğu söylenen ördeğin kesilmiş olabilece
Olay, geçen salı gecesi merkez Osmangazi İlçesi Fatih Sultan Mehmet Mahallesi?nde meydana geldi. Evli ve 4 çocuk babası inşaat işçisi A.Ç., eve aşırı alkollü olarak geldi. Bunun üzerine 77 yaşındaki Salih Akdemir ve eşi Döndü Akdemir, kızı ve torunlarını rahatsız etmemesi için damatlarına, ördek kümesinin de bulunduğu terasta yatak hazırladı.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

Çarşamba sabahı A.Ç. erkenden evden ayrılırken, ördeklere yem vermek için terasa çıkan Salih Akdemir, kümesteki üç ördekten birinin arkasının kanlar içinde olduğunu ve yürüyemediğini gördü. Damatlarının yattığı yatakta da kan izleri olduğunu ve kanlı atleti gören yaşlı çift, ördeği de yanlarına alarak Emek Polis Merkezi?ne giderek, damatlarının hayvana tecavüz ettiğini iddia etti. Ördek Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Hayvan Hastanesi?ne gönderildi. Burada yapılan ilk incelemede ördekte tecavüz bulgularına rastlandı. Yaşlı çiftin şikayetiyle yakalanıp gözaltına alınan A.Ç., ifadesinin ardından serbest bırakıldı. A.Ç., iddiaları reddedip, iftiraya uğradığını öne sürdü.
 
KESMEKTEN BAŞKE ÇAREM YOK
 
Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Hayvan Hastanesi?nde tedavisi yapılan ördek, polisler tarafından alınıp Döndü ve Salih Akdemir çiftine evlerinde teslim edildi. Hayvanın hala yürümekte zorluk çektiğini, tüylerinde kan lekelerinin durduğunu söyleyen Salih Akdemir, "Bu ördekten artık fayda gelmez. Kesip hayvanlara vermekten başka çarem yok. Mecburum. Besleyemem ben bunu" dedi.
 
ÖRDEĞİ ALAMADILAR
 
Ördeğin sahibinin açıklamasının ardından hemen harekete geçen hayvan hakları savunucuları Prof. Dr. Orhan Kural ve "Panter Emel" lakalaplı Emel Yıldız, dün akşam saatlerinde İstanbul'dan deniz yolu ile Bursa'ya geldi. Döndü ve Salih Akdemir çiftinin damatları A.Ç. ile yaşadıkları eve gazetecilerle birlikte giden Kural ve Yıldız, tepki ile karşılaştı. Eve girip, konuşmak için aileyi ikna eden Kural ve Yıldız, ördeği almaya çalıştılar ancak başaralı olamadılar.
 
AMACIMIZ, BUNDAN SONRAKİ YAŞAMINI MUTLU GEÇİRMESİ
 
Prof. Dr. Kural, olayı öğrendikten sonra Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi'ne arayarak, ördeğin sağlığı hakkında bilgi aldıklarını ve sağlık durumunun iyi olduğunu öğrenince hemen Bursa'ya geldiklerini ifade etti. Kural, "Bizim tek bir amacımız vardı. Bu hayvanı onların elinden alıp, en azından bundan sonraki yaşamında mutlu olmasını sağlamaktı. Elimizden geleni yaptık. Ördeğin kesilip kesilmediğini de anlamayadık. Bize kümeste dediler. Ancak hayvanı göstermediler. Kendi aralarında konuştular. Bir ara ümitlendik ve 'hayvanı bize verecekler' diye düşündük. Buraya kadar geldik ancak hayvanı vermelerini kabul ettiremedik" dedi.
 
AİLE TECAVÜZE DEĞİL, BASINA ÇIKTIKLARI İÇİN TEPKİLİ
 
Panter Emel ise bu olayı sert bir dille eleştirirek, "Ördeği ameliyat eden doçentle görüştüm. Bağırsağından ameliyat edilmiş, dikişleri var ve yemeye başlamış. Ameliyatın ardından bir rapor hazırlanmış. Başına gelen olayın anlatıldığı rapor, karakola teslim edilmiş. Tecavüz edilmiş. Bende hayvanı alarak, ölene kadar evimde yaşasın istedim. Ne yaptıysak, ne kadar yalvardıysak olmadı. Aile tecavüz olayına tepkili değil, basında çıktıkları için tepkililer. Zaten bu olaya tepkili olsalar, bunu gerçekleştiren insanla hesaplaşırlar. Bu olayı gerçekleştiren kişi evde yoktu. İyi ki görüşmedim. Benim anladığım, bu hayvan kesilmiş" diye konuştu.
 
YONCA EVCİMİK NEREDE ?
 
Bursa'da yaşanan bu olaya hayvan hakları savunucusu olan bazı sanatçıların sessiz kaldığını öne süren Yıldız ve Kural ortak açıklamalarında şöyle dedi: "Basında son günlerde özellikle çaptan düşmüş sanatçılar, yeniden gündeme gelmek isteyenler, hayvan haklarını savunuyorlar. Hani neredeler ? Ben belki onlarda buradadır diye düşündüm. Haberleri var mı acaba? Biz buradayız. Her gün televizyonlarda konuşuyorlar. Gündeme gelmek için sürekli bir hayvan haklarıdır gidiyor. Yonca Evcimik devamlı konuşuyor. Neredeler ? Hiçbir zaman onları yanımızda görmedik ama konuşmaya gelince hepsi devamlı konuşuyor. Bu bizi çok üzüyor" (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com