Tecavüz sanığı hastanede firar etti

Tecavüz sanığı hastanede firar etti
Kayseri'de tecavüz suçuyla yargılandıkları davada beraat eden, Yargıtay'ın bozma kararından sonra hapis cezası alan sanıklardan 24 yaşındaki A. Ç. sağlık raporu alınması için getirildiği hastaneden kaçtı. Ç., bir yakının evinde yakalandı.
Kayseri 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dün yapılan duruşmaya tutuksuz katılan A. Ç. hakkında 8 yıl 4 ay hapis cezası verilince kelepçenerek adliye nezarethanesine getirildi. Buradan polis ekipleri tarafından teslim alınan Abdurrahman Çelik, sağlık raporu için getirildiği Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Adli Tabip'e götürülürken, kaçtı. Kısa süren kovalamacadan sonra izini kaybettiren A. Ç., dün gece bir yakınının evinde yakalanarak gözaltına alındı. Sağlık muayenesinden geçirilen Ç., Kayseri Cezaevi'ne teslim edildi.
 
Bir diş protez atölyesinde çalışan ve yakın akraba olan 5 sanık, 2007 yılında 15 yaşındaki B.D.'ye tecavüz etmekle suçlanmış, 2008 yılında tutuksuz yargılandıkları mahkeme tarafından suçsuz bulunarak beraat etmişlerdi. Tecavüze uğradığını iddia eden 15 yaşındaki B.D.'nin temyiz başvurusunda bulunmasından sonra, Yargıtay 15'inci Ceza Dairesi, yerel mahkemenin kararını bozarak sanıkların yeniden yargılanmasını istemişti. 'Çocuğun nitelikli cinsel istismarı' iddiasıyla 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dün açıklanan kararda sanıklardan Y.Ç.ile A. Ç.'e 8'er yıl 4'er ay, R.Ç.'e 6 yıl 1 ay, E. Ç.'e 10 yıl 5 ay, S.M.Ç.k'e de 5 yıl 6 ay 10 gün hapis cezası verilmişti.(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com