Tecavüz sanığı müdür yurtdışına mı kaçtı?

Tecavüz sanığı müdür yurtdışına mı kaçtı?
Tecavüzden tutuklama kararı verilen polis müdürü N.S.'nin yurt dışına kaçtığı ileri sürüldü.
Adapazarı'nda lise öğrencisi kıza 'cinsel istismar' suçlamasıyla aralarında 2 polis müdürünün de bulunduğu 26 kişi hakkında tutuklama kararı verilmesi, kentte herkesi şoke etti. Bu kişilerden 12'si cezaevinde konulurken, yakalama kararıyla aranan 14 şüpheliden Sakarya Emniyet Müdürlüğü Basın ve Protokol Şube Müdürü N.S.'nin yurt dışına kaçtığı ileri sürüldü. Sakarya Valisi Mustafa Büyük, olayın çok üzücü olduğunu belirterek, "Tutuklama kararı bulunan müdürlerden birinin yurt dışına çıktığına dair emareler var" dedi.
 
Lise öğrencisi 14 yaşındaki Ö.C.'ye kentte çok sayıda kişinin 'cinsel istismarda bulunduğu' iddiasıyla geçen mayıs ayında başlatılan operasyonda, aralarında Sakarya Emniyet Müdürlüğü'nde Şube Müdürü olan E.T. ve N.Ş.'nin de bulunduğu 18 kişi gözaltına alındı. Savcı sorgunun ardından 1 kişiyi serbest bırakırken, 17 kişiyi tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk etti. Şüphelilerden 3'ünü tutuklayan mahkeme 14 kişiyi serbest bıraktı.
 
Soruşturmada Ö.C. ve diğer şüphelilerin ifadeleri üzerine ikinci dalga operasyon başlatıldı. Bu kez büyük bölümü lise öğrencisi 11 kişi gözaltına alındı ve bunlardan 9'u tutuklandı. Daha önce cezaevine konulan 3 kişiyle birlikte 'cinsel istismar davasında tutuklu sayısı 12'ye çıktı.
 
POLİS MÜDÜRLERİ DAHİL 14 TUTUKLAMA DAHA
 
'Cinsel istismar' operasyonunun ilk dalgasında polis müdürleri N.Ş. ve E.T.'nin de aralarında bulunduğu 14 kişinin serbest bırakılmasına savcının yaptığı itiraz dün bir üst mahkemede karara bağlandı. Mahkeme polis müdürleri N.Ş. ve E.T.'nin de aralarında bulunduğu 14 kişi hakkında tutuklama kararı verdi.
 
Tutuklama kararı verilenler polis tarafından aranırken, eşi adliyede hakim olan Sakarya Emniyet Müdürlüğü'nde şube müdürü N.Ş.'nin, pazartesi günü İpsala Gümrük Kapısı'ndan yurt dışına çıktığı ileri sürüldü. Diğer şube müdürü E.T.'nin teslim olacağı belirtildi.
 
VALİ BÜYÜK: YURT DIŞINA ÇIKTIĞI EMARELERİ VAR
 
Sakarya'da şok etkisi yaratan olayla ilgili Valisi Mustafa Büyük, gelişmelerin üzüntü verici ve vahim olduğunu söyledi. 'Cinsel istismar' olayına henüz reşit olmayan öğrencilerin de katıldığını belirten Vali Mustafa Büyük, öğrencilerin toplum değerleri ve ahlaki değerler konusunda okullarda daha titiz eğitilmesi gerektiğini söyledi. Vali Büyük, "Olayı tüm boyutlarıyla değerlendirilmeye çalışılıyor. İnşallah bu tür başka şeylerle karşılaşmayız. Çok üzücü olay" dedi.
 
Sakarya Emniyet Müdürlüğü'nde şube müdürü N.Ş.'nin hakkında tutuklama kararı verilmeden önce yurt dışını çıktığı iddialarıyla ilgili soruyu yanıtlarken, "Tutuklama kararı bulunan müdürlerden biriyle ilgili firar bilgisi var. Ancak, araştırmalar devam ediyor. Yurt dışına çıktığına dair emareler var. Ama kesin bilgiyi bu çalışmalardan sonra göreceğiz. Emniyetimiz gereğini yapıyor" dedi.
 
AİLEYE PSİKOLOJİK DESTEK
 
Bu arada koruma altına alınan liseli 14 yaşındaki Ö.C. ve ailesine Sakarya Emniyet Müdürlüğü tarafından psikolojik destek verilmesi için sosyal uzmanlar görevlendirildi. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com