Tecavüz tahliyesine itiraz

Tecavüz tahliyesine itiraz
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sakarya'da 14 yaşındaki kız çocuğunun cinsel istismara uğramasıyla ilgili davada tutukluluğun kaldırılması kararına itiraz etti.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Sakarya'da görülen 14 yaşındaki Ö.C'nin cinsel istismara uğramasıyla ilgili davanın, Bakanlık tarafından yakından takip edildiği belirtildi.
 
Bakanlığın, 29 Ağustos'taki duruşmada verilen sanıkların tutukluluğunun kaldırılması kararına, bugün itiraz ettiği bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
 
''Dava süreci göstermiştir ki 14 yaşındaki çocuğun bu elim duruma süreklenmesine başlangıç noktası, sosyal medya üzerinden sağladığı iletişimdir. Sosyal medya bilinçli kullanıldığında çok önemli sosyal faydalar sağlayabildiği gibi özellikle çocuklar tarafından (örnek olayda olduğu gibi) kullanıldığında istismar ve istenilmeyen durumlarla karşı karşıya kalınabilmektedir. Bu bağlamda ailelerin çocuklarının sosyal medya kullanmaları noktasında özel bir hassasiyet göstermeleri büyük önem arz etmektedir. Sonuç olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı hukuki çerçevede konuyu Türkiye Cumhuriyeti devletinin bir hukuk devleti olması ilkesi doğrultusunda yakından ve hassasiyetle takip etmekte, gerekli girişimlerde bulunmaktadır.''
 
Hiçbir bahanenin ardına sığınılmasın
 
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği'nden yapılan açıklamaya göre, Bakan Şahin, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Bakan Fatma Şahin, Sakarya'da 14 yaşındaki kız çocuğunun cinsel istismar davasında sanıkların tutukluğunun kaldırılmasına ilişkin, ''Kim olursa olsun, bir çocuğa tacizde bulunanların ve tecavüz edenlerin hiçbir bahanenin arkasına sığınılmadan yapılacak yargılamayla ortaya konacak cezaları çekmeleri gerektiğini düşünüyorum'' değerlendirmesinde bulundu.  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com