Tecavüzcü profesör 951 gün sonra yakalandı!

Tecavüzcü profesör 951 gün sonra yakalandı!
İzmir’de karaciğer nakilleriyle adını duyuran 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim üyesi Prof. Dr. Hüseyin Yavuz Astarcıoğlu, aynı bölümde gerev yapan uzman doktor G.A.Y.’ye tecavüz etmek suçundan 6 yıl 9 ay hapis cezasın
Cezası Yargıtay tarafından onanınca ortadan kaybolan ve İnterpol tarafından kırmızı bültenle her yerde aranan Prof. Dr. Astarcıoğlu, 951 gün sonra Manisa’da yakalandı.
 
İzmir 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü karaciğer nakil grubunda yer alan Prof.Dr. Hüseyin Yavuz Astarcıoğlu ile aynı bölümde görev yapan uzman doktor G.A.Y., arasındaki yakın ilişki 2005 yılında davalık oldu. Uzman Dr. G.A.Y., Prof. Dr. Astarcıoğlu’nun kendisine birkaç kez tecavüz ettiğini, evinde zorla alıkoyduğunu ve dövdüğünü iddia ederek şikayetçi oldu. 
 
’EVİNDE TECAVÜZ ETTİ’
 
Olayı soruşturan cumhuriyet savcısı, Prof. Dr. Hüseyin Yavuz Astarcıoğlu hakkında 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde 15 yıl hapis cezası istemiyle dava açtı. Tecavüz mağduru kadın doktor, "Astarcıoğlu’yla asistan doktor olarak görev yaparken tanıştım. Nişanlımdan ayrılmıştım, aramızdaki duygusal yakınlaşma 3- 4 ay sürdü. Olay akşamı Astarcıoğlu beni evine çay içmeye çağırdı. Gittiğimde alkol alıyordu. Çay içtik. İlişkiye girmek istedi. Kabul etmeyince vurdu. Bana tecavüz etti. Kaçmak isteyince yeniden tecavüz etti. Bunları anlatmamam için de tehdit etti" dedi.
 
6 YIL 9 AY HAPİS
 
Prof. Dr. Astarcıoğlu açılan davada verdiği ifadesinde, G.A.Y. ile aralarında duygusal ilişki olduğunu söyleyip suçlamaları kabul etmedi. 15 yıl hapis cezası istemiyle tutuksuz yargılanan Prof. Dr Astarcıoğlu "Evlenmek istiyordu. İlişkinin devam edip etmeyeceğini sordu. Ben de etmeyeceğini söyleyince sinirlendi. Bu nedenle tokat attım. Zorla sahip olmuş değilim" dedi. 2005 yılında açılan davada duruşmalar sonunda Prof. Dr. Hüseyin Yavuz Astarcıoğlu, ’zorla cinsel ilişkiye girmek’ten 6 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı, ’hürriyeti tahdit’ suçundan ise beraat etti. Yargıtay 5’inci Ceza Dairesi hapis cezasını aynen onarken, beraat ettiği diğer suçtan da yargılanmasına karar verdi.
 
’FETHİYE’DE ÇOBANLIK YAPIYOR’ İHBARI
 
Kararın onanmasının ardından Prof. Dr. Astarcıoğlu üniversitedeki görevinden ayrılıp ortadan kayboldu. Güvenlik güçleri ve interpol tarafından da kırmızı bültenle tüm dünyada aranan Prof. Dr. Astarcıloğlu bulunamadı. Polis gelen yüzlerce ihbarı değerlendirdi. Bu ihbarlardan bir tanesinde Prof. Dr. Astarcıoğlu’nun Fethiye’nin bir dağ köyünde çobanlık yaptığı belirtildi. Adı geçen köye giden polis, Prof. Dr. Astarcıoğlu’nun polis gelmeden önce kaçtığını tespit etti. 
 
25 TEMMUZ’DA YAKALANIP CEZAEVİNE KONULMUŞ
 
951 gündür her yerde aranan Prof. Dr. Astarcıoğlu’nun geçen ayın 25’inde Manisa’da yakalanıp, cezaevine konulduğu ortaya çıktı. Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı, Prof. Dr. Hüseyin Yavuz Astarcıoğlu’nun geçen 25 temmuz’da yakalanıp, cezaevine konduğunu, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirdi. Savcılık, hükümlü olan Prof. Dr. Astarcıoğlu’nun başka suçtan yargılanmasınını devam ettiği için Buca Cezaevi’ne nakledileceğini belirtti. Prof. Dr. Astarcıoğlu’nun Yargıtay tarafından bozulan ’hürriyeti tahdit’ suçundan 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan dava ise yakalanamadığı için bitirilemiyordu. Şimdi bu dava da karara bağlanacak. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com