Tecavüze uğrayıp kahrından ölmüş!

Tecavüze uğrayıp kahrından ölmüş!
Boğazına bıçak dayanarak, kulağındaki altın küpeler alındıktan sonra tecavüze uğrayan kadın kahrından öldü.

Adana'da 15 ay önce pencereyi kırarak girdiği evde 97 yaşındaki A.U.'nun boğazına bıçak dayayıp, kulağındaki altın küpeleri aldığı ve tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklu yargılanan 20 yaşındaki Mehmet Fatih Ataş hakkında 36 yıl hapis cezası istendi. Mağdur kadının avukatı Abidin Kaleağası, müvekkilinin yaşadığı olay nedeniyle 3 ay önce kahrından öldüğünü söyledi.

Merkez Seyhan İlçesi'ne bağlı Demetevler Mahallesi'nde 6 Ekim 2010'da meydana gelen olayda yalnız yaşayan A.U.'nun evine iddiaya göre pencere demirlerini keserek giren Mehmet Fatih Ataş, çalacak eşya aradı.
 
Kulağı zor işiten yaşlı kadının evinde çalacak bir şey bulamayan Atay, yatağında tespih çekerek ibadet yapan A.U.'ya yaklaşıp para istedi. Olumsuz yanıt alan Ataş, kulağındaki altın küpeleri istedi. A.U.'nun karşı koyması üzerine mutfağa gidip, aldığı bıçakla tehdit eden Mehmet Fatih Ataş,, küpeleri çıkartıp aldı. Daha sonra da yaşlı kadının üzerindeki elbiseleri yırtıp, ağzını kapatarak tecavüz etti.
 
BAŞKA BİR HIRSIZLIKTAN YAKALANDI 
 
Evden çıkıp giden Mehmet Fatih Ataş, 4 ay sonra Pozantı İlçesi'nde karıştığı hırsızlık olayıyla ilgili soruşturma sırasında yakalandı. Parmak izi karşılaştırmasında A.U.'nun evindeki parmak izleri ile uyuşması üzerine tutuklandı. Ayrıca, A.U.'nun üzerinde bulunan meni lekesi ile DNA'sının da uyuştuğu belirlendi. 
 
SUÇLAMAYI KABUL ETMEDİ
 
Çıkarıldığı mahkemede tutuklanan Ataş hakkında 'Nitelikli yağma, nitelikli cinsel saldırı, nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal etme, mala zarar verme' suçlarından 39 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Sanık Ataş, görülen davada suçlamayı kabul etmeyip en yakın arkadaşının kendisine iftira attığını öne sürerek, "Şimdi cezaevinde bulunan en yakın arkadaşım, kendisine ait uyuşturucuyu satmadığım için bana iftira attı. Suçlamayı kabul etmiyorum" dedi. 
 
YÜZÜNE TÜKÜRDÜ
 
Geçen duruşmaya yürüme güçlüğü çektiği için tekerlekli sandalyede, torunlarının yardımıyla getirilen A.U., hakimin "Bu kişi miydi?" diye sorması üzerine "Buydu. Bu yaştan sonra namusumu kirletti" diyerek sanığın yüzüne doğru tükürdü. Kulakları ağır işiten A.U., ifadesinde "Saat 02.00 sıralarıydı.
 
Ben tespih çekiyordum. Baktığımda başucumda gördüm. 'Ben hırsızım. Para ver para' dedi. Ben, param olmadığını söyleyince bıçağı boğazıma dayadı. 'Seni öldürürüm' dedi. Kulağımdaki küpeleri çıkarıp aldı. Üzerimdeki elbiseleri parçaladı. Sonra da tecavüz etti" diye konuştu.
 
Uğradığı cinsel saldırıdan dolayı Adana Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nden ruh sağlının bozulduğuna dair rapor verilen A.U.'yu, mahkeme heyeti ruh ve beden sağlının bozulup bozulmadığı konusunda bir kez daha araştırma yapılması için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na sevk etti. Ancak A.U. 3 ay önce, hem rapor aldırılamadan, hem de sanığın ceza aldığını göremeden kalp yetmezliğinden öldü.
 
YARGILAMADA SONA GELİNDİ
 
Yargılamada sona gelinince mahkeme savcısı mütalaasını verdi. Mütalaada, sanık Ataş hakkında yağma suçundan 15 yıl, cinsel saldırı suçundan 18 yıl ve mala zarar verme suçundan da 3 yıl olmak üzere toplam 36 yıl hapis cezası istendi. Sanık Ataş ise savcının mütalaasını kabul etmediğini belirterek, "Benim suçlamalarla bir ilgim yok. Beraatımı talep ediyorum" dedi. 
 
A.U.'nun avukatı Abidin Kaleağası ise, "Merhum müvekkilim cinsel saldırıya uğradığı için tüm dünya ile irtibatını kesmiş, akrabaları ile dahi olaydan sonra görüşmeyerek adeta kahrından ölmüştür. Bu nedenle sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz" dedi. Sanık avukatı Mehmet Savrun, mütalaaya karşı yazılı beyanda bulunmak üzere süre talep etti. Mahkeme heyeti, sanık avukatına savunma yapması için süre vererek duruşmayı erteledi.(SYK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com