"Tecavüzle doğum tüyleri diken diken ediyor"

"Tecavüzle doğum tüyleri diken diken ediyor"
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Tecavüzü bile çocuk doğurmanın bir aracı olarak görebilen bir yaklaşım tarzı, insanın tüylerini diken diken ediyor" dedi.

Vural, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, sözlerine, "Allameyi Cihan, dünya kurtaran adam, Recep Tayyip Erdoğan..." diyerek başladı.

Başbakan'ın tıbbi bir takım konulara da el uzattığını ifade eden Vural, "Tıbbi zorunluluktan dolayı kürtaj yapanlara nasıl 'katil' diyebilirsin" dedi.

Başbakan'ın bu sözleri düşünmeden söylediğini savunan Vural, şunları dile getirdi:

"AKP'nin sağlık politikaları sezaryenle doğumun teşvikçisi olmuştur. Performansa dayalı bir sağlık sisteminde daha fazla sezaryen yapılmasının önünü açan Recep Tayyip Erdoğan değil mi? 10 yıldır ne yapıyordunuz siz, yan gelip yatıyor muydunuz?

Kürtajda, nüfus planlaması için değil, tıbbi zorunluluklar çerçevesinde meseleye bakılması gerektiğini düşünüyoruz. Çocuk doğurmak için her yol mubah olur mu? Aile içinde çocukların büyümesi makbulken, tecavüzü bile çocuk doğurmanın bir aracı olarak görebilen bir yaklaşım tarzı, insanın tüylerini diken diken ediyor.

Eğer istenmeyen gebeliklerin önü açılmışsa ve bununla bağlantılı bir takım işlemler yapılıyorsa, bunda 10 yıldır değerlerimizi tahrip eden siyasal iktidarın dahli vardır." (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com