Teğmen Serkan Sağır'ın naaşına ulaşıldı

Teğmen Serkan Sağır'ın naaşına ulaşıldı
16 Ocak'ta Foça'da meydana gelen eğitim uçağının düşmesiyle ilgili olarak Genelkurmay Başkanlığı'ndan açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada Hava Teğmen Serkan Sağır'ın naaşına ulaşıldığı belirtildi. Hava Teğmen Sağır için yarın 2. Ana Jet üs Komutanlığı'nda tören düzenleneceği ve ardından memleketine gönderileceği bildirildi.

Genelkurmay'dan yapılan açıklama şöyle:

"Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait bir adet T-37C uçağı 16 Ocak 2012 Pazartesi günü saat 16.05’de eğitim uçuşu esnasında, Yenifoça’nın 5 km açığında, henüz belirlenemeyen bir sebeple denize düşmüştür.

Kazada şehit olan, Türkiye Cumhuriyeti ile Pakistan İslam Cumhuriyeti arasında imzalanan “Askeri Eğitim İşbirliği Anlaşmasıö çerçevesinde ülkemizde öğretmen pilot olarak görev yapan Pakistan Hava Kuvvetleri mensubu Pilot Binbaşı Masood Hussain CHHACHHAR'ın kaza mahallinde yapılan yoğun arama faaliyetleri sonucunda bulunan naaşı 23 Ocak 2012 tarihinde 2’nci Ana Jet Üs Komutanlığı (Çiğli/İZMİR)’nda icra edilen askeri tören ile Pakistan’a uğurlanmıştır.

Sürdürülen çalışmaların sonucunda pilot adayı Hava Teğmen Serkan SAĞIR’ın naaşı da bulunmuştur. Şehit Hava Teğmen Serkan SAĞIR’ın naaşı 25 Ocak 2012 tarihinde 2’nci Ana Jet Üs Komutanlığında icra edilecek askeri tören ile memleketi Erzincan’a uğurlanacaktır.

Olayın meydana geliş sebebini belirlemek üzere kaza kırım heyeti inceleme çalışmaları devam etmektedir.

Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, Pakistan İslam Cumhuriyeti ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına, şehitlerimizin kederli aile ve yakınlarına başsağlığı dileriz."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com