Tehdit edildiği halde başvurdu!

Tehdit edildiği halde başvurdu!
Tehdit edilen hamile doktorun eşi SansürsüzHaber'e konuştu. "Eşim herşeye rağmen başvurusunu yaptı."

Zorunlu görev yerini seçmek isteyen hamile doktor Özden Kum belirlenen kadroyu yazmaması için Üniversite Profesör'ü tarafından tehdit edildi.

Kura çekilişine katılacak 4 doktordan biriydi Özden Kum. Şehirler açıklandıktan sonra İstanbul'u yazmaması için 2 doktor ve bir Üniversite profesörü tarafından telefonda tehdit edildi.

İstanbul Üniversitesi'nden Prof. Dr. Salih Zoroğlu'nun "Bu kadroların kendisinin ricası üzerine Recep Tayyip Erdoğan ile görüşülüp özel açıldığını, öyle herkes girsin diye açılmadığını, eğer olurda tercih yapıp gelirse işlerin hiç de düşündüğü gibi olmayacağını, İstanbul’a geliyorum diye sevinmemesi gerektiğini" söyledi.Tehditlerine devam eden Profesör "‘’bak kızım sen çocuklu kadın olacaksın süt izni istersin haftasonu izin istersin vermem verdirtmem. Haftasonuda psikopat çocukları için gözlem evine gitme zorunluluğu koyarım, haftasonu eşimin yanına gıdeceğim diye düşünme, Zorunlu hizmete geliyorum İstanbul’a gelıp İstanbul da tamamlarım diye düşünme, Erzurum’a gönderirim seni, Sen benim ne yapabileceğimin farkında değil gibi konuşuyorsun" diyerek ısmarlama kadroların nasıl ayarlandığını gözler önüne serdi.

18 Haziran Salı günü kura yerlerinin açıklanmasıyla başlayan olayları Özden Kum'un eşi Gökmen Kum ile konuştuk. Kendisi olayla ilgili SansürsüzHaber'e açıklamalarda bulundu.

ERDOĞAN'DAN ISMARLAMA KADRO
 
Öncelikle yazılan mailin kendisine ait olduğunu söyleyen Kum bu yazıyı ilk olarak Çocuk Psikiyatrisi Grubu'na yolladığını ardından Facebook'ta yayıldığını ve inanılmaz bir destek gördüklerini ifade etti. Kendilerinden önce kuradaki diğer kadın doktoru, Antalya'dan Ayla Hanımı da arayıp "bu kadronun kendisi için açıldığını o yüzden yazmaması gerektiğini" söyleyen kişiler Ayla Hanım'ın Rize'yi yazacağını söylemesi üzerine Özden Kum'u arayarak  İstanbul'daki bu iki kadro için kuradaki diğer iki kadın doktoru vazgeçirmeye çalışıyorlar.
 
Cevap hakkı için yazdığı mektubun sonuna telefon numarasını da ekleyen Gökmen Kum'a şimdiye kadar karşı taraftan ulaşan olmamış. Ancak her gün 60-70 kişi arayıp destek olduğunu belirtiyor. Hatta önce Profesör Salih Zoroğlu'nu arayıp kendilerine haber veren vatandaşlar var. Kendisine olayın sorulduğu Profesör "Biz onları mahkemeye verdik" demiş. Çocuk Psikiyatrisi Grubuna da mail atan Profesör Salih Zoroğlu kendisinin Özden Kum'u aklı vermek için aradığını, daha sonra eşi Gökmen Kum'un kendisini geri arayarak küfür ettiğini iddia etmiş.

Gökmen Kum özellikle Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları bölümünden bir hoca olan Prof. Dr. Salih Zoroğlu'nun "Haftasonuda psikopat çocukları için gözlem evine gitme zorunluluğu koyarım, haftasonu eşimin yanına gıdeceğim diye düşünme" diyerek mesleğine bakış açısını da ortaya koyduğunu düşünüyor.

"EŞİM İSTANBUL ADLİ TIP KURUMUNA BAŞVURDU"

Tün yaşananlardan sonra tehditlere bvoyun eğmemek ve geri adım atmamak konusunda ısrarlı olan Özden Kum İstanbul Adli Tıp Kurumunabaşvurusunu yaptı. Gökmen Kum "Eşim için endişeleniyorum, tek başına olacak orada ancak bic bir çocuk sahibi olacağız ve ailemizin sağlığı için bunu yapmalıydık. Bu olayın peşini bırakmayacağız ve suç duyurusunda bulunmayı düşünüyoruz. Zaten eğer Salih Zoroğlu bize dava açtıysa mahkemede karşı karşıya geleceğiz" diyor. (MRO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com