"Tehlikeli gerginlik" protestosu

"Tehlikeli gerginlik" protestosu
Malatya'nın Doğanşehir İlçesi'ne bağlı Sürgü Beldesi'nde, Alevi bir aileye saldırıda bulunulduğu iddiasına ilişkin, birçok siyasi parti ve sivil toplum örgütü Taksim Meydanı'nda protesto yürüyüşü yaptı.
Taksim Meydanı'nda toplanan yaklaşık bin kişilik bir grup, "Malatya Sivas,Çorum, Maraş Olmayacak" pankartı açarak Tünel'e doğru yürüyüşe geçti.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

Aralarında Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanlığı, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Emek Partisi, Halkevleri, Barış ve Demokrasi Partisi'nin de bulunduğu birçok siyasi parti ve sivil toplum örgütü Malatya'nın Sürgü Beldesinde Alevi bir ailenin camlarının kırılması ve yaşanan olayları protesto etti. Sık sık "Malatya Sivas olmayacak" şeklinde slogan atan grup üyeleri Tünel Meydanı'na kadar yürüdü. Burada bir dakikalık saygı duruşu yapan eylemci grup, sloganlar atarak oturma eylemine geçti.
 
"BİZ MALATYA'DA ALEVİ, FİLİSTİN'DE DİRENENLERİZ"
 
Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı "Dün Malatya'da yaşananları protesto etmek için Alevi dernekleriyle Taksim'den Tünel'e kadar yürüdük. Cumhuriyet Halk Partili dostlarımızın, yoldaşlarımızın bu kadar yoğun katılımı bizim hak mücadelesine verdiğimiz önemi gösteriyor. Biz Malatya'da aleviyiz, Filistin'de direnenleriz. Biz aynı zamanda Bosna'da faşizmin saldırısına uğrayanlarız. Kim nerede haksızlığa uğruyorsa Cumhuriyet Halk Partisi onun yanında olacak. Şehir Tiyatrolarına saldırdılar yanlarındaydık. Doktorları aşağıladılar yanlarındaydık. Eğitimcileri aşağıladılar yanlarındaydık. Toplumun ötekileştirilen tüm kesiminin CHP olarak yanında olacağız." dedi. Grup üyeleri yapılan yürüyüşün ardından olaysız şekilde dağıldı. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com