"Tek adamlık hevesi yeni gelişme değil"

"Tek adamlık hevesi yeni gelişme değil"
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.

Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları şöyle:

-Türk sporu bir süredir girdiği yoğun bakım şartlarından hala çıkamamıştır ve ayağa kalkamamıştır. Sporun cömertliği, dayanışmacı niteliği darbe yemiştir.

-Ne yazıkki sporun ahlakı ile bağdaşmayan olaylar yaşanmıştır. Asırlık kulüplerin suçlandıüı süreç 1 yıldır devam etmektedir.

-Elbette şikeyi kim yaptıysa gereken her düzeyde yapılmalıdır. Bu süreç devam etmektedir. Dileğin Türk futbolu üzerindeki sis bulutunun kaldırılmasıdır.

-Birde AKP hükümetinin gerginlik politikaları eklenince işlerin sarpa sapması kaçınılmaz olmuştur. Statglardan yükselen siyasi sloganlar, tahammülsüzlüklerin trek ağızdan seslendirilmesi bu yüzdendir. Hafta sonunda yapılan müsabaka sonucunda yaşananlar bunu bize tekrar göstermiştir.

-Hafta sonu yapılan müsabakada Galatasaray şampiyon olmuştur. Burdan herkesi kutluyorum. Fenerbahçe kulübümüzü de tebrik ediyorum.

-Yaşananları asla Fenerbahçe kulübüne mal edilmemelidir. Bunu yapanları sarı lacivertli kulübe aykırıdır. Taraftarlıktan fanatizme kaymaya başlayan eğilimleri tedavi etmek gerekir.

-AKP hükümeti konunun üzerine eğilmeli.TFF problemlere çare aramalıdır. Başbakan'ın türübün mantığından çıkarak kanayan yarayan merhem olması aciliyet arz etmektedir.

-Biz bu süreçte elimizden ne geliyorsa yapmaya niyetliyiz.

19 Mayıs kutlamaları

-Bu hafta sonunda 19 Mayıs'ı kutlayacağız.AKP hükümetinin 19 Mayıs'a savaş boyaları sürmesi ile bu kutlama 3'e bölünmüştür. Yapılacak törenler üçe ayrılmıştır.

-Bilinmelidir ki milli bayramlara yönelik yapılan karalama kampanyası MHP ile son bulacak ve düzeltilecektir.

-19 Mayıs 1919 tarihi dayatmalara dur diyecek olan Türk milletinin direnci ve TC'nin Samsun'dan yükselen müjdesidir. 19 Mayıs ruhu Türk milletinin doğuşudur. Bu kazanımların farkında olmayan aymazların bu haritayı okuması mümkün değildir.

-Geleceğimiz ancak vatan ve millet taşıyan bir gençliğin yetişmesi ile güvence altına alınacaktır. Gençlerimizin her sorunun üstünden gelecek şekilde bağlı, milli mücadele kahramanları kadar inanç sahibi olarak yetişmesi şarttır.

-Ülkemiz AKP iktidarı ile birlikte hayati riki çok olacak derman kaybına uğramıştır. Dengesi kaymış, başı sonu körleşmiş bir siyaset uygulaması ile Türkiye içler acısı hali yaşamaktadır. BAşbakan'ın yanlışa doğru maskesi giydiren kurnazlığı foyasını gizlemiştir.

-Sütünde hamurunda sorun olanlara peşgeş çeken Başbakan Erdoğan'dır.Başbakan haddinden fazla şımarmış kendisini dev aynasına görmeye başlamıştır. Sanki TC Erdoğan'ın deney tüpüdür. Kaldı ki AKP'nin demopkrasiyi yağma eden zihniyeti sinsiliği bugün üstesinden gelen tehditlerden biri haline gelmiştir.

Başkanlık Sistemi

-Erdoğan gözünü diktiği her kurumu istismarla beslemiş arkasından da görevli tellaları ortalığı velveleye vermiştir.Erdoğan'ın Başkanlık Sistemi de böyle olmuştur.

-Erdoğan'ın başkanlık hayalleri, emelleri, tek adamlık hevesleri yeni gelişme değildir. Bunun evveliyatının öteden beri bellidir. Özellikle Orta Doğu ülkelerine gide gele, krallarla düşüp kalktıkça kendisine buna özenmiştir.

-Başkanlık Sİstemi istediğini ancak şartların müsait olmadığını söyleyen kendisidir. 'Bir ön yargımız yok, bununla ilgili halk oylamasına gidilir'sözleri Erdoğan'ın ağzından çıkmıştır.

-Şu sözler bundan 19 yıl önce Erdoğan'dan işitilmiştir. 'Başkanlık sisteminin ortaya çıkışı bir özentinin sonucu ya da ABD emparyalizminin sonucudur.

-Sen bu oyuna nasıl kapıldın Erdoğan? Aklını başından alan nedir?Biz hangi Erdoğan'a inanacağız. Hangi Erdoğan'ın sözlerini ciddiye alacağız?

-Başbakan Erdoğan'ın geçmişte kendi partisi içinde bile Başkanlık sistemi farklı görüşler olduğu bilinmektedir.

-Bu sistem siyasi müdahalelere açık ülkede sorun oluşturacaktır.

-Ayrıca sistem değişikliği herşeyi baştan sona alt üst edecek bir duruma zemin hazırlayacaktır.

-ABD'de sistemdeki tıkanıklardan dolayı aylarca memurlara maaş ödenemediği bilinmektedir. Birçok ülkede bu sistemde kaoslar yaşanmıştır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com