''Tek bir şeye ihtiyacımız var, o da çalışkan olmak''

''Tek bir şeye ihtiyacımız var, o da çalışkan olmak''
Eskişehir'de yeni eğitim ve öğretim yılı törenle başladı.2010-2011 öğretim ve öğretimin yılının başlaması münasebetiyle Vilayet Alanı'nda bir tören düzenlendi.

Eskişehir'de yeni eğitim ve öğretim yılı törenle başladı.
2010-2011 öğretim ve öğretimin yılının başlaması münasebetiyle Vilayet Alanı'nda bir tören düzenlendi. Tören, anıta çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ceylan, başarılı olmanın yolunun düzenli ve sistemli çalışmaktan geçtiğini belirterek, 'Sizlerin gelecekte ülkemiz için yapacağınız katkıları görmek bizim için en büyük mutluluktur. Sizleri iyi yetişmiş birer fert olarak, modern bilime dayalı, bilgi üreten ve bu bilgileri geliştirip ekonomik ve sosyal faydaya çeviren, öz güveni yüksek fertler olarak görmekten onur duyacağız. Ortaöğretime Geçiş Sınavı'nda Türkiye üçüncü olduk. Lisans yerleştirme sınavında ise 4 yıllık fakültelere yerleştirme oranı bakımından Türkiye birincisi olduk. Bunu hep birlikte başardık ve bu çalışmalarımızı artırarak devam edeceğiz. Yeni öğretim yılının çocuklarımıza, velilerimize ve öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum' diye konuştu.
Törene Vali Yardımcısı Ekrem Ballı, Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Ayhan Kavas, yetkililer ve öğrenci ve öğretmenler katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com