Tek sebebi masa başı işiniz değil

Tek sebebi masa başı işiniz değil
Masa başı işlerde çalışanların en büyük şikayeti bel omuz ve boyun ağrılarıdır. Ancak gün içerisinde farkında olmadan birçok zorlayıcı başka hareket yapıyoruz.
Fizyoterapist Adam Dallison "Vücut bir araba gibidir, hemen ve aniden bozulmaz, önce sinyal verir" diyor. İşte farkında olmadan yaptığımız, belimizi ve omurgamızı incittiğimiz hareketler.
 
YERE EĞİLMEK
 
Yere eğilmek riskli hareketlerden biri. Yere eğildiğinde yerden alınacak eşya her ne olursa olsun dizlerin de bükülmesi gerekiyor. 
Bir şeyi yukarı kaldırırken ise yükü mümkün olduğunca vücuda yakın tutmak önemli.
 
ÇOCUKLARLA YOLCULUK
 
Uzun yolculuklarda arkaya dönmek, bir şeyler almak için arka koltuğa eğilmek hem sinirleri hem kasları bazen acı verici şekilde geriyor. Fizyoterapist Sammy Margo bunun zararlı olduğunu ve eğer uzun yolculuk yapılacaksa mümkün olduğunca arabayı durdurup saat başı esneme hareketleri yapılması gerektiğini söylüyor.
 
SİGARA
 
İşte sigaranın bir zararı daha. Özellikle genç tiryakilerin yüzde 31'inin sırt ağrısı çektiği ortaya çıktı. Sigara kan dolaşımını bozduğu ve kimyasalları kemik yoğunluğunu azalttığı için osteoporoza da neden olabilir.
 
RAHAT BİR KANEPEDE OTURMAK
 
Çok rahat bir kanepeye oturdunuz ve içine gömüldünüz... Aslında o kanepe o kadar da rahat değil. Son yıllarda üretilen koltukların bir çoğu çok alçak ve derin. Bu da vücudun C şeklini almasına neden oluyor. Bu da sırtın olması gereken şeklinden çok uzak ve zararlı.  (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com