“Tek tesellimiz can kaybının olmaması”

“Tek tesellimiz can kaybının olmaması”
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Kütahya-Afyonkarahisar çevre yolunda LPG yüklü kamyondaki gaz kaçağı nedeniyle meydana gelen patlamada 21 kişinin yaralandığını belirterek, ''Herhangi bir can kaybımızın olmaması tesellimiz oldu, ucuz atlattık'' dedi.

Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Kütahya-Afyonkarahisar çevre yolunda LPG yüklü kamyondaki gaz kaçağı nedeniyle meydana gelen patlamada 21 kişinin yaralandığını belirterek, ''Herhangi bir can kaybımızın olmaması tesellimiz oldu, ucuz atlattık'' dedi.
Belediye Başkanı Mustafa İça ile İtfaiye Müdürlüğüne giderek yaralanan itfaiye mensuplarının mesai arkadaşlarına ''geçmiş olsun'' dileklerini ileten Çiftçi, kendisine ulaşan bilgiye göre, olayda yaralanan ve dumandan etkilenen 21 kişinin hastanelere kaldırıldığını söyledi.
Yaralanan itfaiye mensuplarının yanı sıra bir kişinin birinci kattaki evinden atlaması sonucu ayağının kırıldığını, ilk patlama sırasında alev topunun sıcaklığının yüzlerine isabet etmesiyle iki kişinin gözlerinden yaralandığını, diğer yaralılarda ise orta ve hafif derecede yanıklar oluştuğunu belirten Çiftçi, şöyle konuştu:
''Bütün vatandaşlarımıza 'geçmiş olsun' diyorum. Herhangi bir can kaybımızın olmaması tesellimiz oldu, ucuz atlattık. Olaydan sonra hem Belediye Başkanımız hem de itfaiye ekiplerimiz cansiparane çalıştı. Başta Başkanımız olmak üzere tüm ekibine gönülden teşekkür ediyorum. Emniyet ekipleri çevre güvenliğini almada, acil kurtarma ekipleri yaralıların tahliyesinde, doğalgaz, TEDAŞ ve Karayolları ekipleri de kendi konularıyla ilgili fedakarca çalışma yürüttü. Bazı alanlarda doğalgaz kesintileri oldu. Ana arterlerin testleri yapıldı. Zarar gören elektrik hatlarını ise şu anda farklı alanlardan besliyoruz. Karayolu ekiplerimiz hasar tespiti çalışmalarını bitirdiler. Bütün çalışan arkadaşlara canı gönülden teşekkür ediyorum.''
-ÇEVRE YOLUNUN KENTE UZAK BÖLGEYE ALINMASI PLANLANIYOR-
Belediye Başkanı İça ise Kütahya'nın çok büyük bir felaketi en ucuz şekilde atlattığını bildirdi.
Dün gece saat 00.30 sıralarında gelen ihbar anında itfaiyenin, doğalgaz ve sıvılaştırılmış gazla ilgili donanımlı itfaiye aracıyla en kısa sürede olay yerine ulaştığını belirten İça, şunları kaydetti:
''Bizler de ilin bütün ileri gelenleri, kurum ve kuruluşlarıyla birlikte felaket anında vatandaşlarımızın yanındaydık. İtfaiyemiz cansiparane çalışmıştır. Sıvılaştırılmış LPG kanalın içinde yoğunlaşmış olduğu için öncelikle bu gazın sıkışması nedeniyle büyük bir patlama meydana geliyor. Bu sırada itfaiye aracımız hasar görüyor ve daha sonra diğer patlamalar yaşanıyor. Olay binaların yoğun olduğu bir alanda yaşanmadığı için şanslıyız. Eğer patlama, şehir içerisinde doğalgaz hatlarıyla beraber devam etseydi hakikaten çok büyük bir felaketi yaşayacağımızı hayal bile etmek istemiyorum. Gördüğüm en önemli hadiselerden biri bu. Çevre yolu şehir içinden geçiyor ve bu tür araçların da mutlaka trafikte olması gerekiyor. Yeni çevre yolunun daha meskun olmayan alanlardan geçmesi uzun vadeli önlem olacaktır. Kısa vadede de bilinçlendirme gerekiyor.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com