Tekel işçilerine destek

Tekel işçilerine destek
Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde Maden-İş Sendikası'na bağlı Hisarcık Maden İşçileri sendikası Şube Başkanı Ahmet Çümen, tekel işçilerinin direnişini işçi sınıfının direnişi olarak algıladıklarından dolayı tekel işçilerine destek vermeye devam edecek

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde Maden-İş Sendikası'na bağlı Hisarcık Maden İşçileri sendikası Şube Başkanı Ahmet Çümen, tekel işçilerinin direnişini işçi sınıfının direnişi olarak algıladıklarından dolayı tekel işçilerine destek vermeye devam edeceklerini söyledi.
Çümen, Türk-İş tarafından emekçilerin yaşadığı sorunlara dikkati çekmek amacıyla Pazar günü Ankara'da düzenlenen Ekmek, Barış, Özgürlük İçin Demokrasi ve Haklar Mitingi'ne Sendikalarına bağlı Emet Bor İşletmesinde çalışan yaklaşık 100 işçi ile katılarak mitinge destek verdiklerini vurgulayarak, “ Bu arada tekel işçilerimizin direnişini işçi sınıfının direnişi olarak algıladığımızdan dolayı yapılan protestoyu madenlerde göçük altında kalan işçilerimizin çığlığı ve direnişi olarak görüyoruz. Açlığa, işsizliğe, yoksulluğa ve sefalet ücretlerine mahkûm edenlerin sesi olması dolayısıyla onların eylemlerini destekliyoruz. Çünkü tekel işçisi kazanırsa işçi sınıfının kazanacağını biliyoruz ve umut daha da büyüyecektir. İşçilerimizin çalışma hayatlarındaki zorluklardan dolayı gelebilecek saldırılara karşı demokratik haklar çerçevesinde sendika olarak var gücümüzle meydanlarda olmaya devam edeceğiz “diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com