Tekin: 4+4+4'ü halka soralım

Tekin: 4+4+4'ü halka soralım
Tekin; 'Millet iradesiyse gelin düzenlemeyi referanduma götürelim, o zaman ses çıkarmayacağız' dedi.

8 yıllık kesintisiz eğitimden kaynaklı bir sorun yaşanmadığını belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin, 'Neden bu sistemi temelden yıkma ihtiyacı hissediyorsunuz' diye sordu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, '4+4+4 eğitim düzenlemesini, referandumda halka soralım' dedi. Akşam'a konuşan Tekin'in mesajları şöyle:

Başbakan Erdoğan, 4+4+4 eğitim düzenlemesini millet iradesi diye tanımlıyor. Millet iradesiyse gelin bu eğitim düzenlemesini referanduma götürelim. Halk karar versin. O zaman bizde sesimizi çıkarmayacağız. 8 yıllık kesintisiz eğitimden kaynaklı bir sorun yaşanmadı. Neden bu sistemi temelden yıkma ihtiyacı hissediyorsunuz. Üstüne 4 yılda zorunlu eğitimi getirebilirsiniz. Buna sonuna kadar destek veririz.

KARŞI ÇIKAN BAKANLAR VAR

İmam hatiplerle ilgili sorun varsa onu beraberce çözelim. Ayır bir paket olarak gündeme getirin, biz de destek verelim. İmam hatiplerin orta bölümlerinin açılmasında sorun yok. Bu ülkenin milyonlarca Alevi yurttaşı var onlarını çocuklarının da talebi olan dine eğitimi sorununu çözelim. Ama konuşarak, tartışarak... 8 yıllık eğitim 28 Şubat sürecinin ürünü diyerek kinle bu işleri yürütemezsiniz.

Hiçbir kuruma danışmadan yasa mı yapılır? Bazı bakanların bu işe karşı olduğunu herkes biliyor ama bakanlar sesini çıkarmıyor. O bakanların düşüncelerini açıklamaları gerekir. Meclis Başkanı bin sayfa komisyon raporundan bahsediyor. Ama tasarı 15 dakikada geçiyor. Bu nasıl iş?

'SİVAS', FAİLİ BELLİ MEÇHULE GİTTİ

Sivas davasının zaman aşımına uğraması bu ülkenin utancıdır. Türkiye'de faile meçhuller vardı, bu olay faili belli meçhule gitti. Bu ayıpla bu ülke yaşamamalı diye düşünüyorum. 10 yıldır iktidardalar ama zaman aşımı sorunun çözmemişler. Şimdi çıkmış timsah gözyaşı döküyorlar. Bülent Arınç, timsah gözyaşıları dökeceğine 66 ve 67'inci madde düzenlemelerine destek verseydi Türkiye bu ayıbı yaşamayacaktı.

Koşullar olursa her yere adayım

İstanbul'da ciddi sorunlar var 200 milyar dolar harcandı ama ne ulaşım, ne altyapı, ne depremle ilgili sorunlar çözüldü. Depremin üzerinden 13 yıl geçti, bir adım yol alınmadı. İstanbul sürekli değer kaybediyor. 'İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığına ben adayım' demem. Şu ana kadar benim şuraya aday olayım diye bir hayalim olmadı. Aday olunmaz, aday olmanız için talep olur, aday gösterilirsiniz. Bu koşullar olursa her yere adayım. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com