Tekin: "Başbakan'ın dine dönük konuşması çok tehlikeli"

Tekin: "Başbakan'ın dine dönük konuşması çok tehlikeli"
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, "Sayın Başbakan'ın içe dönük, dine dönük, mezheplere dönük konuşması gerçekten tehlikeli" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Suriye, Irak ve İran'da yaşanan karışıklıklara dikkat çekti. Türkiye'de birarada yaşamanın becerilmesi gerektiğini belirten Tekin, "Aynı sürecin Türkiye'de de olmaması için hepimizin mücadele etmesi gerekiyor. Son dönemlerde Sayın Başbakan'ın içe dönük, dine dönük, mezheplere dönük konuşması tehlikeli" dedi.

Kars, Iğdır ve Ardahanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nce düzenlenen 'Karslılar Kaz Gecesi'ne katılmak üzere Adana'ya gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, etkinliğin gerçekleştirildiği restaurantta alkışlarla karşılandı. CHP Adana Milletvekilleri Ali Demirçalı, Turgay Develi ve partililerin eşlik ettiği Tekin'e, Kars, Iğdır ve Ardahanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Turgay Kılçak, plaket verdi. Gecede kürsüye çıkarak kısa bir konuşma yapan Tekin, Türkiye'de farklılıklara karşın birlikte yaşamının önemini anlattı.


HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ


Kars ve Adana'nın farklı kültürlerin birarada yaşadığı ve yaşatıldığı bir bölge olduğunu anlatan Tekin, şöyle konuştu:

"Bunlar çok önemli şeyler. Son dönemlerde Suriye, İran, Irak başta olmak üzere Ortadoğu coğrafyasında önemli ve ciddi karışıklıklar yaşanıyor. Aynı sürecin Türkiye'de olmaması için hepimizin mücadele etmesi lazım. Son dönemlerde Sayın Başbakan'ın içe dönük, dine dönük, mezhepe dönük konuşması gerçekten tehlikeli. Onun için Kars'ın önemi var. Bütün bu coğrafyadaki yoksulluğa rağmen bir arada yaşamayı becermişler. Demek ki Türkiye'de de bir arada yaşamayı becermeliyiz. Buna da büyük ihtiyacımız var. Adana'da ona benzer. Çok göç alan illerimizden biri olsa da herşeye rağmen farklılıklar birarada yaşıyor."

Gürsel Tekin ve geceye katılanlar konuşmaların ardından, hep birlikte kaz eti ve bulgur pilavından oluşan yemek yedi.Geceye katılan CHP'li Tekin'e bir plaket sunuldu. (ugk)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com