Tekin: Hiç utanmadınız mı?

Tekin: Hiç utanmadınız mı?
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, polisin saldırısına uğrayan Özbay'ı ziyaret etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, 29 Ekim kutlamalarında polisin saldırısı yüzünden kaburgasında 5 kemiği kırılan Hasibe Özbay'ı ziyaret etti.

Tekin, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, '73 yaşındaki bir insanı dövdürenlerin vicdanı hiç mi sızlamadı?' diye sordu.

CHP Genel Başkanı Yardımcısı Gürsel Tekin, Ankara Ulus'ta düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katıldığı sırada polisten yediği dayak sonucu hastaneye kaldırılan, Hasibe Özbay'ı ziyaret etti. Ankara Numune Hastanesi Gögüs Cerrağisi Bölümü'ne giden Tekin, Hasibe Özbay'a çiçek verdikten sonra espri yaptı ve 'İllegal Cumhuriyet Örgütü'nün liderini ziyarete geldim' dedi.

Hasibe Özbay'ın çocuklarının da hazır bulunduğu ziyaret sırasında bayramda yaşanan saldırı üzerine sohbet edildi.

Özbay'ın sağlık durumu üzerine bilgi alan Gürsel Tekin, 73 yaşındaki kadının kaburga kemiklerinden 5 tanesinin kırıldığını öğrendi.

Gürsel Tekin ziyaret sonrası hastane önünde gazetecilere yaptığı açıklama şöyle konuştu: 'Başbakan Erdoğan, bayram kutlamalarına katılanları illegal örgütün temsilcileri olarak nitelendiriyor. Bu nasıl bir illegal örgüttür ki, Ankara'nın göbeğinde 400 bin kişiyle gösteri yapıyor? Bu nasıl bir illegal örgüttür ki, 10 -15 yaşında üyesi var? Ben de bugün Başbakan'ın suçladığı o insanlardan birini Hasibe Anamızı ziyaret ettim. Gördüklerim karşısında utandım. Hasibe Anamızın 5 yerinde kırık var. Polisler aldıkları emir doğrultusunda, Hasibe Anamızı acımasızca dövmüşler. Bu emri verenler hiç mi utanmadılar? Bu tabloya yol açanların vicdanı hiç mi sızlamadı? Başbakan 'Ananı da al git' dedikten sonra da şimdi anaları dövdürtme emri verdirtiyor. Bunun hesabını soracağız. Kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacak.'(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com