Tekin: Neden CHP'ye oy verin dediniz?

Tekin: Neden CHP'ye oy verin dediniz?
CHP'li Gürsel Tekin The Economist dergisi çalışanlarını ağırladı...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, yağma olayları ile gündemdeki yerini koruyan Londra'da The Economist dergisini tarafından ziyaret edildi.

Seçimlerden önce "CHP'ye oy verin" açıklaması yapan The Economist dergisine "Neden fikir değiştirdiniz" diye sordu.

Vatan gazetesinden Kıvanç El'in haberine göre CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Londra temaslarına ilişkin yaptığı değerlendirmede, "Yağma, kundaklamanın temelinde yoksulluk var. Sosyal entegrasyon sorunu da olunca patlamaya hazır bomba gibi" dedi. Londra'ya giderek incelemelerde bulunan Tekin, siyasetçiler ve sivil toplum örgütleri ile bir araya geldi.

NEDEN FİKİR DEĞİŞTİRDİNİZ
Tekin, geçmişte AKP'ye destek veren ancak son seçimlerde "CHP'ye oy verin" çağrısı yapan The Economist dergisinin editörleriyle görüştü. Tekin dergi temsilcilerine, "Neden böyle fikir değişikliğine gittiniz?" diye sordu.

Tekin, "Bu sorum üzerine, 'Biz Türkiye ile ilgili bir sosyolog görevlendirdik dediler. Bu sosyoloğun Türkiye'de 48 gün kaldığını, çeşitli illere gittiğini, rapor yazıp döndüğünü söylediler. Bunun üzerine manzaranın İngiltereden göründüğü gibi olmayıp söz konusu yazıyı yayınlandıklarını belirttiler" dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com