Tekin'den AKP'ye 'barış' dersi!

Tekin'den AKP'ye 'barış' dersi!
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin “Hiçbir AKP’li bize barış dersi veremez. Barışın ne olduğunu biz biliriz” dedi.

 Toplumsal Eğitim ve Gelişim Derneği'nin (Cumhuriyet Halk Evleri) Edirne Şubesinin açılış törenine katılmak üzere CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ve Ali Özgündüz Edirne’ye gitti.

Dernek açılışının ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Tekin, hükümetin “akil insanlar” projesini eleştirdi.

- Kimmiş bu akil adamlar diyen bu Başbakan değil miydi-

Tekin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 1 yıl önce Başbakan Erdoğan ile bu konuda bir görüşme yaptığını açıklayarak “Genel Başkanımız yaklaşık 1 yıl önce Başbakan'ın bütün nezaketsizliğine rağmen Türkiye’de bu meseleleri kavradığı için 3 arkadaşımızla birlikte ayağına gitti. Gelin bu süreci hep beraber çözelim. Bu sürecin bir parçasında da akil adamlar komisyonu da oluşabilir demişti. Ne dedi Başbakan; ‘kim miş bu akil adamlar’. Kimmiş bu akil adamlar diyen bu Başbakan değil miydi. ‘Biz bunları denedik’ demedi mi Başbakan? Denenmişi neden deniyorsun Sayın Başbakan. Eğer CHP’nin önerileri ciddiye alınacaksa. CHP sadece bugün değil, 25 yıldır bu meselelerle ilgili ciddi hazırlıkları var. Türkiye’nin iç barışı, terörün bitmesi için yapılması gereken her şeyi yaparız” ifadelerinde bulundu.

-Oğlumun adını Ulaş koydum-

Kimsenin kendilerine ‘aman gelin AKP’nin kuyruğuna takılın’ demeye hakkı ve haddi hududu olmadığını belirten Tekin “Hiç kimse de bize barış dersi vermeye kalkmasın. CHP’nin kendisi çimentodur, Türkiye’yi kuran bir siyasi partidir. Türkiye’nin çimentosudur. Bu ülkede sağcının, solcunun, İslamcının, inananın, inanmayanın, Alevi’nin, Sünni’nin, herkesin güvencesi CHP’dir. Bunlar gelip geçicidir. Bunlar taşeron, yani dün ne söylediler, bugün ne söylediler. Genel Başkanımız, Başbakana gittiğinde, Başbakan elinde iple geziyordu. Barış elçisine bak, ‘asarım’ diyordu” dedi.

Parlamentoda iç barış sağlanacaksa öncelikle 4 siyasi partinin 3 tanesinin milletvekillerinin tutsak olduğu yerde barış istemenin haksızlık olduğunu belirten Tekin, “Kusura bakmasınlar, barışın ne olduğunu en iyi biz biliriz. Ben CHP Genel Başkan Yardımcısıyım. 12 Eylül ızdırabını çektiğim için büyük oğlumun adını Ulaş koymuşum, 1994 yılında iç barışın sağlanabilmesi için küçük oğlumun adını Barış koymuşum. Hiçbir AKP’li bize barış dersi veremez. Barışın ne olduğunu biz biliriz” dedi. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com