Tekin'den Başbakan'a Ağır Sözler!

Tekin'den Başbakan'a Ağır Sözler!
CHP MYK Üyesi Gürsel Tekin, Başbakan Erdoğan'a yüklendi, tarihi gerçeği hatırlattı..

CHP MYK Üyesi Gürsel Tekin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek, "İnsanların soyu sopuyla uğraşmayı bırakın. Soyla uğraşan değil, soymayan başbakan istiyoruz" dedi. Tekin, bir soru üzerine, "Dersim olaylarında harekatı düzenleyen kişi Celal Bayar'dı" ifadesini kullandı.

Referandum çalışmalarına devam eden CHP MYK Üyesi Gürsel Tekin, Tuzla İlçe Örgütü'nde basın açıklaması yaptı. CHP Tuzla İlçe Başkanı Cemil Ekşi'nin de katıldığı toplantıda konuşan Tekin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yüklendi. Tekin, "Sayın Başbakan insanların soyu sopuyla uğraşmaktan bıkmadı. Biz soyla uğraşan değil, soymayan başbakan istiyoruz" dedi.

'BAŞBAKANIN SİNİRLERİ BOZULDU'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın referandum zamanı yaklaştıkça sinirlerinin bozulduğuna dikkat çeken Tekin, sözlerini şöyle sürdürdü: "Başbakan Erdoğan, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun soyu sopuyla uğraşıyor. Bu çağda bu kafaya şaşmamak elde değil. Sayın Kılıçdaroğlu'nun da bizim de geçmişimizden utanacak durumumuz yok. Başbakan, neredeyse eline mezura alıp kafatasımızı ölçecek. Bu mudur Erdoğan'ın demokrasi anlayışı? Bu mudur demokratlık?"

'SORULARA CEVAP VERMİYOR'

Erdoğan'ın referandum sürecinde toplumu ikna edebilmek için her türlü yöntemi denediğini de söyleyen Tekin,"Bu telaşın sebebi ne acaba?" diye sordu. Başbakan Erdoğan'ın, Kılıçdaroğlu'nun yönelttiği soruların tek bir tanesini bile yanıtlayamadığını da söyleyen Tekin, "Cevap vermek yerine soyla sopla uğraşıyor. Biz soyla sopla uğraşan değil, soymayan başbakan istiyoruz" ifadesini kullandı.

'ESNAF ATEŞ İÇİNDE'

Gürsel Tekin, geride bıraktığımız hafta Tekirdağ, dün ise Zeytinburnu'nda referandum çalışmalarını sürdürdüğünü kaydederek izlenimlerini de aktardı. Tekin, "Esnaf yanıyor, Türkiye yanıyor. İşsizlik almış başını gitmiş. Esnafımız haciz kıskacında. Tekirdağ esnafı dükkanını siftahsız kapatıyor. Zeytinburnu esnafı dün iktidardan dert yandı. Başbakan bunları unutturmaya çalışıyor. Türkiye'yi sahte gündemlerle meşgul ediyor" dedi.

"DERSİM'İ ÇARPITIYOR"

Basın toplantısının ardından Tuzla - Aydınlı'da esnafı ve sendikaları da ziyaret eden CHP MYK Üyesi Gürsel Tekin, burada bir gazetecinin sorusu üzerine "Dersim Olayları"na de değindi. Başbakan Erdoğan'ın devlet adamı ciddiyetinden yoksun bir tavır sergilediğini söyleyen Tekin, "Yaraları kaşımak kimseye fayda getirmez. Erdoğan, seçim yaklaştıkça, Alevi inancına sahip yurttaşlarımızla CHP arasında bir makas açmaya gayret ediyor. Dersim Olayları'nı çarpıtıp tarihsel gerçekleri saklıyor" dedi.

''BAŞBAKAN TARİH BİLİYOR MU?''

Recep Tayyip Erdoğan'ın "yakın tarih"i bilmediğini de belirten Gürsel Tekin sözlerini şöyle sürdürdü: "Başbakan ya tarih bilmiyor, ya da bildikleri işine gelmiyor. Dersim Olayları'nda harekatı yürüten kişi, dönemin Başbakanı Celal Bayar'dı. Harekat yapılmasını en çok isteyen kişi de Adnan menderes'ti. Bugün Erdoğan'ın bize (Demokrasi Yıldızları) diye yuturmaya çalıştığı iki isim Dersim Olayları'nın askeri yöntemlerle bastırılmasından yanaydı."

İsmet İnönü'nün 25 Ekim 1937 tarihinde Başbakanlık görevinden istifa ettiğini, yerine 1 Kasım 1937 tarihinde Celal Bayar'ın geçtiğini söyleyen Tekin şöyle konuştu:

"Dersim İsyanı’nın birinci evresinin son günlerinde de, isyanın ikinci evresinin başladığı 1938 yılında da Başbakan Celal Bayar’dır. Hani şu Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine örnek aldığı, siyasal köklerini dayadığı Demokrat Parti’nin kurucularından olan ve DP iktidarında 10 yıl cumhurbaşkanlığı yapan Celal Bayar. Ayrıca, Başbakan Erdoğan’ın Turgut Özal ile birlikte en çok sahiplendiği politikacı olan Adnan Menderes, Dersim İsyanı’nın çıktığı dönemde CHP Aydın Milletvekilidir. Üstelik de “İsyanı bastırmak için ne gerekiyorsa yapılsın” diyen, aktif, önde gelen ateşli konuşmalar yapan bir milletvekilidir. Herhangi bir milletvekili de değildir. Partide komisyon raportörlüğü yapan, parti müfettişi olarak çalışan bir isimdir. Erdoğan bu tarihsel gerçekleri unutup lafı Atatürk'e getirmeye çalışıyor. Şimdilik cesareti yetmiyor. Bize de Bayar'la Menderes'i Demokrasi Yıldızı diye yutturmaya çalışıyor."

EDİRNE'DE ÇALIŞMA YAPACAK

Gürsel Tekin bir soru üzerine, 17 Ağustos salı günü saat 13.00'te Edirne'de basın toplantısı yapacağını ve esnafı ziyaret edeceğini de açıkladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com