Tekin'den bomba iddia

Tekin'den bomba iddia
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, “Deprem Vergisi adı altında toplanan paralar, AKP'nin o çok övündüğü duble yollara harcandı” dedi.
 
17 Ağustos depreminin yıl dönümü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, “İktidar partisi, Türkiye'nin deprem kuşağında olduğu gerçeğini algılayamıyor" dedi. Tekin, AKP'nin "Deprem Vergisi"ni başka alanlarda kullandığını iddia ederek şöyle dedi:
 
“Bu para bile AKP tarafından depreme karşı önlem için değil, başka alanlardaki ihtiyaçları karşılamak amacıyla harcandı. Dünyada böyle bir uygulama yok. Bir vergi toplandığı alan için harcanır.
 
Deprem Vergisi adı altında toplanan paralar, AKP'nin o çok övündüğü duble yollara harcandı. Bu yüzden Van'da depreme karşı hiçbir önlem alınamadı ve onlarca yurttaşımız AKP'nin sorumsuzluğu yüzünden canından oldu. Vergiler depreme karşı önlemler için harcansaydı, Van'da belki de hiç kimse ölmeyecekti."
 
"AKP'lilerin gözü doymak bilmeyen kar hırsı, yüzbinlerce insanın can güvenliğini tehlikeye atıyor” ifadesini kullanan Tekin, Ulusal Deprem Konseyi'nin de faaliyete geçirilmesini istedi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com