Tekin'den şok 'kaset' sorusu!

Tekin'den şok 'kaset' sorusu!
CHP'li Gürsel Tekin'den Başbakanlık'ta görev yapan polisler hakkında şok soru:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin Başbakanlık makam odasının Ekim ayı içerisinde detaylı bir tadilat sürecinden geçirildiğini hatırlatarak, "Bu tadilat kapsamında kültürel varlık olduğu için sökülmesi sakıncalı olan yer döşemeleri sökülmüş, ahşap lambri duvar kaplamaları, kapı ve dolaplara ek olarak elektrik ve su tesisatları değiştirilmiştir. Tadilat kapsamında yapıldığı öne sürülen bu çalışmaların güvenlik güçlerince yapılmış olması tarafımızca kuşku ile karşılanmaktadır" dedi.

"Dikkatlerden kaçmayan bir diğer nokta, tadilat sürecinin başbakanlık makamında beş yıla yakın bir süre güvenlikten sorumlu olan ekibin görevden alınması sonrasına denk gelmesidir" diyen Gürsel Tekin'in soru önergesi şöyle devam ediyor:

"Görevden ayrılan ekipten bir görevliye makamda bulunan odasında “ çocuğunun yanında” silah çeken yeni güvenlik ekibine mensup görevlilerle ilgili haberler de basına yer almıştı.

Olaylı bir şekilde değişen kadro ve takibinde gerçekleşen tadilat çalışmaları, makamı korumakla görevlendirilmiş onlarca emniyet memurunu zan altında bırakmakla kalmayıp, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’nın makamının dinlediğine dair güçlü şüpheleri beraberinde getirmektedir.

Bu bağlamda konuya dair aşağıdaki soruların yanıtlanmasını rica ediyorum.

1) Tadilat çalışmaları yeni atanan Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanı ve Koruma Müdürü talebiyle mi gerçekleştirilmiştir?

2) Tadilatı gerektiren tehdit unsurları nelerdir, kimlerden şüphelenilmektedir?

3) Eylül ayında görevi teslim eden ekip şüpheliler arasında mıdır?

4) Görevden ayrılmış, odasını boşaltmakta olan bir görevliye hem de çocuğunun yanında silah çeken görevliler, hangi şüpheyle böyle bir harekette bulunmuştur?

5) Tadilat sonrasında bulunduğu iddia edilen iki adet dinleme cihazı hangi güçlere aittir?

6) Eski Genel Başkanımız Sayın Deniz Baykal ve Genel seçim sürecini etkileyen Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi yöneticilerini istifaya zorlayan yasadışı dinleme ve görüntüleme ekibi şüpheliler arasında mıdır?

7) Bu bağlamda makamınıza kadar ulaşan yasadışı yapılanmayla ilgili bir soruşturma başlattınız mı?" (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com