Tekirdağ'da bayrak yürüyüşü!

Tekirdağ'da bayrak yürüyüşü!
Diyarbakır'da şehit edilen askerle için Tekirdağ halkı tuğlalı parkta eylem yaptı...

Facebook sosyal paylaşım sitesinden toplanan Tekirdağ halkı Eylemde 'şehitler ölmez vatan bölünmez' sloganları atarak mezarlığa kadar 3 kilometre yürüdü.
Diyarbakır'ın Silvan içindesinde ilçesinde şehit düşen 13 askerimiz için halkın oluşturduğu 30 kişilik gurup Tekirdağ mezarlığına kadar yürüyüş yaptı. Yürüyüşte Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez, kahrolsun PKK sloganları attı. Liseli gençlerin 'Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim, adım Müslüman soyadım Türk benim', 'Bayrağı bayrak yapan üstünde ki kandır, toprak uğrunda ölen varsa vatandır,' kılıçla alınan vatan para ile satılmaz, şehitler ölmez vatan bölünmez' dövizleri taşıdılar.
Mezarlıkta istiklal marşını ve dualar okuyan gurup olaysız bir şekilde dağıldı

AVCI GÖZ YAŞLARINI TUTMADI

Yürüyüşe katılan 85 yaşında ki Melahat Avcı, tuğlalı parktan mezarlığa kadar 3 kilometrelik yolda dev Türk bayrağı ile yürüdü. Oğlu ve gelinin Mardin'de subay olduğunu ifade eden Avcı, “ yüreğim yanıyor. Bundan sonra kimse şehit olmasın. Artık yeter. Benimde oğlum be gelinim güneydoğuda subay. Dağlarda terör ile mücadele ediyor. Artık şehit haberleri duymak istemiyoruz” dedi. Konuşmanın ardından Melahat Avcı göz yaşlarını tutamadı.

PROTESTO DEVAM EDECEK

Yürüyüşü organize eden heyet, 2 haftadır şehitler için yürüyüşlerine devam ettiklerini, Pazar .
günü ise şehitler için mevlit okutacaklarını belirttiler .

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINDI

Hafta sonu düzenlenen bayrak yürüyüşünde Tuğlalı paktan mezarlığa kadar Tekirdağ İl emniyet Müdürlüğü tarafından yoğun güvenlik önemli aldı.
Yürüyüşte yaklaşık 100 polis memuru görev aldı.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com