Tekirdağ'da köpek katliamı

Tekirdağ'da köpek katliamı
Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi'ne bağlı Marmaracık Beldesi'nde 100'ün üzerinde köpek ölüsü bulundu.

Doğayı Hayvanları Koruma Derneği üyeleri Çorlu İlçesine bağlı Marmaracık Beldesinde Belediye tarafından çok sayıda sokak köpeğinin zehirlenerek öldürüldüğü iddiası üzerine harekete geçti.
 
Dernek üyeleri Çorlu Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunarak kazı yapılması istedi. Bunun üzerine jandarma eşliğinde dernek üyeleri Marmaracık Beldesi Çataklım mevkiinde kazı çalışması yaptı.
 
İş makinalarıyla yapılan kazılarda toprağa gömülü olarak yüzün üzerinde köpek leşi bulundu.
 
"BUNU YAPAN İNSAN OLAMAZ"
 
Dohayko Çorlu İlçe Temsilcisi Gönül Sönmez, köpeklerin öldürüldükten sonra toprağa gömülmüş olarak bulunduğunu ifade ederek, "Bir vatandaşımız bize bir ihbar yaptı. Biz 2 gün önce yine bu bölgede yaptığımız araştırmada savcılığın talimatıyla köy içinde arama yaptık. Gömüldükleri yerde baktık ancak bulamadık. Bizden önce bir haber alınıp hayvanlar kaçırıldı. Daha sonra buraya gömüldüklerini tespit ettik. Bunu yine bize ihbar eden kişi söyledi. Duyarlı bir vatandaşımızdı. Nitekim görüntü ortada. Şuanda hala köpek leşleri çıkartılıyor. Gerekli prosedürü takip ediyoruz. Davacı şikayetçi olduk. Gereken neyse her şey yapılacak" şeklinde konuştu.
 
BAŞKAN: BİZİM İLGİMİZ YOK
 
Marmaracık Belde Belediye Başkanı AKP'li Hüseyin Bulut
, olaydan yeni haberdar olduğunu ifade ederek, "Köpeklerin nerede nasıl bulunduğunu yada öldürüldüğünü bilmiyorum. Bizim belediyemizle bir ilgisi yoktur" dedi.
 
Gömüldükleri yerden iş makinalarıyla çıkarılan köpek leşlerinden veteriner ekipler tarafından örnek alınacak. Numuneler incelenmeye alınırken, köpeklerin yeniden toprağa gömüleceği öğrenildi.
 
Savcılık ve jandarma ekiplerinin olayla ilgili soruşturması sürüyor. (CTK)
 
Cumhuriyet

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com